20 برنامه فرهنگی و هنری در غرفه فرهنگ و ایثار نمایشگاه دفاع مقدس اجرا شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: 20 برنامه فرهنگی و هنری به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط اداره کل در غرفه فرهنگ و ایثار نمایشگاه دفاع مقدس اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فاطمه کرمپور در این ارتباط بیان کرد: نمایشگاه دفاع مقدس در بوشهر با حضور همه دستگاه های اجرایی به مدت هفت روز برپا شد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز 20 برنامه فرهنگی و هنری در غرفه فرهنگ و ایثار نمایشگاه جهت گرامیداشت اجرا کرد.

وی اظهار کرد: ایستگاه نقاشی کودکان و نوجوانان و تجلیل از برگزیدگان با اهداء کتاب نفیس، اهداء کتاب،اجرای تئاتر خیابانی، پخش فیلم های دفاع مقدس، رونمایی از کتاب نویسندگان استانی، تقدیر از ایثارگران اداره کل، تجلیل از 10 خانواده شهید دفاع مقدس و 26 شهید هنرمند و حضور جانبازان و ایثارگران اداره کل در غرفه و بیان خاطرات از مهمترین برنامه های اداره کل در نمایشگاه بود.

کرمپور عنوان داشت: شب شعر دفاع مقدس با حضور شاعران استان و شهرستان از برنامه های فضای مجازی بود که در شهرستان ها نیز برگزار شد.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه های فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای رسالت گرامیداشت مناسبت های ملی و تاریخی ایران است، افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یادآوری فداکاری و رشادت‌های مردم ایران در هشت‌ سال جنگ تحمیلی و انتقال این مهم به نسل های آینده از مهمترین اهداف برگزاری این برنامه ها بود.  

کرمپور بیان داشت: رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با رشادت های بی دریغ خود و عشق به مکتب اسلام ناب محمدی پا به میدان گذاشتند و موجب سرافرازی ایران و ایرانی شدند.   

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه شهداء با خون پاک خود باعث پایداری جمهوری اسلامی شدند، افزود: امروز در چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس وظیفه داریم دنباله رو راه شهیدان باشیم و با جان و دل از نظام پاسداری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *