۷ برنامه هنری توسط هنرمندان بسیجی هفته دفاع مقدس در قزوین اجرا می‌شود

رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قزوین گفت: ۷ برنامه هنری در قالب‌های شعر، مجسمه‌سازی، عکس، نقالی، برنامه تلویزیونی، سرود و موسیقی توسط هنرمندان بسیجی در قزوین اجرا می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین محسن کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درباره برنامه‌های این سازمان در هفته دفاع مقدس اظهار داشت: 7 برنامه هنری در قالب‌های شعر، مجسمه‌سازی، عکس، نقالی، برنامه تلویزیونی، سرود و موسیقی توسط هنرمندان بسیجی در قزوین اجرا می‌شوند.

وی با اشاره به برپایی 3 محفل شعر ما با موضوع حماسه دفاع مقدس، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و مدافعان سلامت در شهرهای اقبالیه، الوند و قزوین گفت: این محافل شعرخوانی با همکاری بسیج مداحان و به عنوان پیش‌مقدمه جشنواره ملی رازهای ارغوانی برگزار خواهد شد که آثار برگزیده آن به این جشنواره سراسری ارسال شده و توسط شعرای برتر کشور داوری می‌شوند.

کریمی نمایش آثار حجمی و مجسمه با موضوع دفاع مقدس در سطح میادین شهرهای استان را از دیگر برنامه‌های بسیج هنرمندان در هفته دفاع مقدس بیان کرد و افزود: همچنین 16 نمایشگاه عکس با موضوع شهدای دفاع مقدس را در ادارات و مدارس استان قزوین به نمایش خواهیم گذاشت.

مسئول بسیج هنرمندان استان برپایی نمایش نقالی با موضوع عاشورا و جبهه را در زمره برنامه‌های این هفته برشمرد و ادامه داد: این آیین‌های نقالی با ترکیبی از مفاهیم آیینی و دفاع مقدس در سطح شهرهای استان قزوین در حال اجراست. ضمن اینکه بخشی از سرودهای دفاع مقدس به صورت صحنه‌ای و سیار در نقاط مختلف استان اجرا خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *