۱۱۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در خراسان رضوی منتشر شد

مشهد- ایرنا- رییس گروه فرهنگی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: از ابتدای امسال تاکنون مجوز چاپ و نشر برای ۱۱۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس در این استان صادر شده است.

فاطمه حسینی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد از مجموع ۶۰۰ عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس است که از سال ۱۳۹۶ تاکنون در خراسان رضوی چاپ شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون هزار و ۹۶۱ عنوان کتاب در این استان به چاپ رسیده است.

رییس گروه فرهنگی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی شمار ناشران فعال را در این استان ۴۳۰ ناشر اعلام و بیان کرد: ۱۵ ناشر از این تعداد دست‌اندرکار تدوین، چاپ و نشر کتابهای مرتبط با حوزه ادبیات دفاع مقدس هستند.

وی گفت: صدور مجوز برای نشر کتاب در سال جاری که از طریق ثبت درخواست ناشران در سامانه وزارتخانه انجام می‌گیرد نسبت به سال گذشته تغییری نداشته هرچند فروش کتاب در این مدت کاهش داشته است.

حسینی افزود: سهمیه کاغذ یارانه‌ای ناشران نیز از طریق سامانه وزارتخانه برقرار است و دولت بسته به تیراژ کتابی که توسط ناشر چاپ می‌شود کاغذ اختصاص می‌دهد.

وی به برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای خرید کتاب از ناشران نیز اشاره و بیان کرد: خرید کتاب از ناشران به دو صورت استانی و کشوری انجام می‌گیرد که زمان فعالیت کمیته خرید کتاب در استان نیمه اول مهرماه است.

رییس گروه فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: پارسال کمیته خرید کتاب خراسان رضوی ۷۰۰ میلیون ریال و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یک میلیارد ریال از ناشران استان کتاب خریدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *