کتاب «هفت ققنوس مهاجر» عبدالمجید اکبری در ابهر رونمایی شد

مراسم رونمایی از کتاب «هفت ققنوس مهاجر» تألیف عبدالمجید اکبری به همراه مقدمه دکتر محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با حضور مسئولان استانی و شهرستانی، شماری از خانواده‌ شهدا، رزمندگان، پیشکسوتان اهل قلم و مولف کتاب در ابهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر، آیسان صادقی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر، پنجم مهر‌ماه در مراسم رونمایی از کتاب هفت ققنوس مهاجر که به مناسبت هفته دفاع مقدس انجام شد، با تأکید بر اینکه کتاب می‌تواند نقش مقاومت ایثار و شهادت در پیروزی رزمندگان را به خوبی بیان کند، افزود: رسانه نوشتاری همانند رسانه دیداری و شنیداری گویا‌ترین زبان برای بیان صحنه‌های شکوهمند دفاع مقدس و پیوند فرهنگ ایثار و شهادت با فرهنگ عمومی جامعه است.

وی با اشاره به فعالیت ارزشمند هنرمندان و نویسندگان ابهری در زمینه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به طرق مختلف از جمله تالیف کتاب‌های متعدد در این زمینه، ببان کرد: شرط اصلی دست به قلم شدن نویسندگان در زمینه دفاع مقدس ارتباط و شناختی است که باید با شهدا داشته باشند.

وجیه‌الله نوروزی فرماندار شهرستان ابهر عنوان کرد: هفته دفاع‌مقدس فرصت مناسبی برای بازخوانی تاریخ جنگ و دفاع‌مقدس است؛ چرا که بدین وسیله می‌توانیم از تجربیات گران‌سنگ آن دوران برای برهه فعلی استفاده کنیم. وی با تاکید بر اینکه دفاع‌مقدس فصل جدیدی از تبیین زندگی و نگاه عاشقانه انسان با خالق است، ادامه داد: بزرگ‌ترین درس آن دوران، حفظ وحدت و انسجام داخلی در مقابل دشمنان نظام جمهوری اسلامی است.

در ادامه این مراسم، امام جمعه ابهر نیز با بیان اینکه هفته دفاع‌مقدس تجلی پیروزی حزب‌الله بر حزب شیطان، پیروزی اولیای الهی بر طاغوت و تجلی پیروزی نور بر ظلمت است، افزود: دفاع‌مقدس ادامه فرهنگ عاشورا و غدیر است.

حجت‌الاسلام جعفر رحیمی، با تاکید بر اینکه شهدای ما که جان خود را در راه دفاع از کشور فدا کردند، طالب علم، ادب و اخلاق بودند، ادامه داد: جنگ یادگاری‌های بسیار ارزشمندی برای کشورمان داشت که یکی از آن‌ها، الگوگیری نسل جوان از اخلاق و رفتار شهدا است.

در ادامه مولف کتاب «هفت ققنوس مهاجر» با تبریک گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با اشاره به نقش بی‌بدیل مادران شهدا در طی مسیر عاشقی توسط آنان، اظهار کرد: تمامی ذوق و شوقم در نگارش این کتاب از مادران شهدایی که فرزند عزیز خویش را در راه اسلام فدا کردند سرچشمه می‌گیرد.

عبدالمجید اکبری ادامه داد: این کتاب شامل خاطرات، حکایت‌های عرفانی و اخلاقی شهیدان سیدرضا حسینی، اصغر الهیاری، محمود شیرمحمد جماعت، مهدی برجی،  مصطفی جوادی، غلامرضا جعفری و رضا سلیمانی است که توسط موسسه فرهنگی، هنری ضریح آفتاب به چاپ رسیده است.

در این مراسم از سوی مؤلف کتاب هفت ققنوس مهاجر، کاشی متبرک آستان مقدس و حرم مطهر رضوی به پاس تلاش های ارزنده فرهنگی به صادقی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر اهدا شد.

در پایان مراسم از مؤلف کتاب عبدالمجید اکبری، فعالان حوزه رسانه و مطبوعات :حاج شعبان ربی و علی مظفری، مؤلفین کتب: پرویز بهرامی، سعید حاجی خانی، مهری صادقی، لیلا قربانی، فرزاد بیات موحد، راوی کتاب تاریخ شفاهی: منصور افشاری راد که همگی از فعالان و پیشکسوتان حوزه دفاع مقدس در عرصه های فرهنگی و هنری شهرستان ابهر می باشند و همچنین مادر نویسنده و پدران شهید مهدی برجی و محمود شیر محمد جماعت با اهداء کتاب و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *