کتاب “هفت ققنوس مهاجر” در ابهر رونمایی شد

زنجان – ایرنا – کتاب “هفت ققنوس مهاجر” تالیف عبدالمجید اکبری در ابهر با حضور مسوولان شهرستان، امام جمعه ابهر، شماری از خانواده‌های شهدا و مولف این کتاب برگزار شد.

عبدالمجید اکبری مولف کتاب “هفت ققنوس مهاجر” شامگاه پنجشنبه در این مراسم که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان ابهر برگزار شد، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: تمامی ذوق و شوق من در نگارش این کتاب از مادران شهدا سرچشمه می گیرد وقتی می بینم مادری فرزند عزیز خود را در راه خدا فدا می کند.

وی تصریح کرد: در این کتاب بنا بود گوشه ای از زندگی ۱۳ ققنوس مهاجر و عاشق را به تصویر بکشیم ولی در هفتمین ققنوس و شهید بزرگوار متحیر و شیفته او ماندم و این شد که کتاب هفت ققنوس مهاجر به رشته تحریر درآمد.

مولف کتاب هفت ققنوس مهاجر خاطرنشان کرد: این کتاب شامل خاطرات، حکایت‌های اخلاقی و عرفانی شهیدان اصغر الهیاری، سیدرضا حسینی، مصطفی جوادی، محمود شیرمحمد جماعت، مهدی برجی، غلامرضا جعفری و رضا سلیمانی است که توسط نشر موسسه فرهنگی، هنری و انتشاراتی ضریح آفتاب چاپ شد.

اکبری که پیش از این کتاب “بی قرار وصل” را درباره خاطرات اخلاقی و عرفانی شهید رضا سلیمانی، شهید شاخص قشر دانش آموزی در کشور تالیف کرده بود، در ارائه بخشی از مقدمه این کتاب افزود: شهید در اصطلاح به معنای گواهی دهنده است گواهی شهادت دادن به معنای اطلاع دادن از چیزی است که به هر دلیل الان مورد توجه نیست معامله با خدا که برترین برد آدمی در حیات خود است و البته مراتب مختلف دارد و گاهی با پول و گاهی با وقت در اوج خود با جان است در کشاکش زندگی روزمره آدمی گم می‌شود شهیدان با شور عشق خود نگاه‌ها را به آن سو می برند و گواهی می دهند که در بهشت باز است و معامله با خدا ممکن.

امام جمعه شهر ابهر نیز در این جلسه با گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، افزود: دفاع مقدس ما تجلی بارز پیروزی حق بر باطل و حزب الله بر حزب شیطان بود و در حقیقت ادامه فرهنگ واقعه عاشورا و غدیر خم بود.

حجت الاسلام جعفر رحیمی با بیان اینکه کتاب رسانه ای پایدار و همیشگی است، خاطرنشان کرد: در فرهنگ ادبیات ققنوس نماد جاودانگی و عمری با لطافت و ظریف است و به راستی نام “هفت ققنوس مهاجر” برازنده کتابی است که در رسای شهدای دفاع مقدس نگاشته شده باشد.

وی تاکید کرد: شهدای دفاع مقدس ما براستی هفت شهر عشق را پیمودند و دل از هر ناپاکی زدوده به وصال حق تعالی رسیدند و این ها دربالاترین مرحله تجلی انسانیت قرار دارند.

امام جمعه شهر ابهر خاطرنشان کرد: همان گونه که در دوران دفاع مقدس با آن شرایط سخت اقتصادی مردم ما با توکل بر خدا و پیروی از مقام رهبری پیروز شدند، امروز نیز در برابر فشار تحریم های خارجی باید با انسجام ملی و پیروی از رهبری از این مراحل دشوار عبور کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *