رونمایی از دو کتاب «شرح صدر» و «ستارگان قضا» در نمایشگاه دفاع مقدس قوه قضاییه

در نهمین روز از برپایی نمایشگاه دفاع مقدس قوه قضاییه از کتاب‌های «شرح صدر» و «ستارگان قضا» با حضور رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و رییس دیوان عدالت اداری کشور رونمایی شد.

خبرگزاری میزان – در نهمین روز از برپایی نمایشگاه دفاع مقدس قوه قضاییه با حضور ذبیح الله خداییان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و محمدکاظم بهرامی رییس دیوان عدالت اداری کشور از 2کتاب‌ حوزه دفاع مقدس اعم از «شهرح صدر» و «ستارگان قضا» رونمایی شد.

رییس دیوان عدالت اداری ضمن تشکر از اقدام قوه قضاییه در برپایی نمایشگاه دفاع مقدس گفت: امید است این گونه برنامه‌ها دوام پیدا کند. قضات و کارکنان قوه قضاییه در دوران دفاع مقدس پا به پای همه شرکت داشتند و ملت و همه قوا در تحکیم مبانی انقلاب نقش داشتند.

خداییان نیز در این مراسم با بیان اینکه شهدا الگوی ملت ایران هستند گفت: پاسداشت زحمات همه عزیزانی که در طول دوران دفاع مقدس جان خود را فدا کردند و شهید شدند و همه جانبازان و آزادگان وظیفه ماست تا آن ارزشها را به نسل آینده منتقل کنیم و یکی از آن زندگی نامه شهداست.

محمدرضا صارمی رییس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در قوه قضاییه با شرحی از کتاب‌هایی حاضر گفت: کتاب‌ «شرح صدر» زندگی نامه قاضی اهل گیلان به روایت مشترک معصومه جهان‌فر و علیرضا منتظری، اثری از دفتر مستندسازی نقش و عملکرد قوه قضاییه در دوران دفاع مقدس و با همکاری و مشارکت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه که از طریق انتشارات نیلوفران منتشر شده است.

رییس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس افزود: کتاب «ستارگان قضا» مشتمل بر زندگی‌نامه و وصیت‌نامه 157 تن از شهدای دادگستری‌های استانهای سراسر کشور اثری از دفتر مستندسازی «نقش و عملکرد قوه قضاییه در دوران دفاع مقدس» با همکاری و مشارکت معاونت منابع انسانی قوه قضاییه برشمرده می‌شود که از طریق مرکز مطبوعات و انتشارات قضاییه منتشر شده است.

سیدمرتضی صدر پسر شهید «سیدصدرالدین صدر» که در مراسم حضور داشت در بیان شخصیت پدر گفت: «کتاب شرح صدر» از چند وجه به شخصیت پدر می پردازد و به مخاطبان توصیه می‌کنم آن را مطالعه کنند. شهدای ما در همه ابعاد ایمان، ولایت مداری، مردم سالاری و … خدمات شاخصی به انقلاب ارائه کرده اند و شهید صدر نیز از قضات برجسته‌ و با بصیرت بود که در شرایط ابتدای انقلاب توانست برای تمامی دوستداران انقلاب عامل وحدت باشد.

وی افزود: نمایشگاه دفاع مقدس قوه قضاییه برای اولین بار است که برگزار شده و فعالیت‌های ارزشمند این قوه در دوران جنگ تحمیلی را به نمایش گذاشته است که شرایط خوبی را برای آشنایی مردم و بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

https://www.mizanonline.com/002lv2

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *