وزارت ارتباطات

چگونگی برقراری ارتباطات در دفاع مقدس

در نخستین قسمت تاریخ شفاهی ارتباطات در دفاع مقدس، مسوولان وقت ارتباطات کشور به نحوه برقراری ارتباطات و تجهیز مناطق جنگی به امکانات ارتباطی پرداختند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، نخستین قسمت از تاریخ شفاهی دفاع مقدس از مجموعه تاریخ شفاهی ارتباطات روز گذشته از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.

مستند تاریخ شفاهی دفاع مقدس از مجموعه تاریخ شفاهی ارتباطات است که در دو سال گذشته در روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تهیه و تولید شده است.

در قسمت نخست تاریخ شفاهی ارتباطات در دفاع مقدس، مسوولان وقت ارتباطات در آن ایام به موضوع نصب و استفاده از تجهیزات مخابراتی در مناطق جنگی، نصب باجه های مخابراتی در این مناطق، ساخت قطعات الکترونیکی، تلگراف و پست صلواتی، سنگر سازان بی سنگر و ایجاد ارتباطات بی سیم پرداختند.

در نخستین قسمت این مستند، فرامز رستگار، رییس وقت دفتر طرح های صنعتی مخابرات ایران، محمود خسروی مدیر کل وقت مخابرات استان کردستان از سال 61 تا 65، علی اصغر عمیدیان، مسوول ارتباطات رزمندگان در منطقه غرب کشور، محمد علی اریانیان، مدیر کل وقت مخابرات استان کردستان از سال 59 تا 61، سید مرتضی نبوی وزیر وقت پست، تلگراف و تلفن، حسین شهاب الدین، معاون وزیر پست و تلگراف و تلفن در امور پشتیبانی، محمد صادق ذبیحی، معاون وقت نگهداری و بهره برداری شرکت مخابرات ایران، برات قنبری معاون وقت پژوهشی مرکز تحقیقات مخابرات ایران و علیرضا بهرامپور، مسوول وقت طرحهای ویژه لیزری قرارگاه خاتم الانبیا، به بیان اقدامات و دستاوردهای مجموعه وزارت ارتباطات در آن ایام پرداختند.

نخستین قسمت تاریخ شفاهی ارتباطات دفاع مقدس از طریق لینک زیر قابل مشاهده است:

https://www.aparat.com/v/B7HVq

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *