«چهل برگ حماسه» در کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: به‌همت اداره‌کل کتابخانه‌ها‌ی عمومی آذربایجان‌ غربی، ویژه‌برنامه «چهل برگ حماسه» به‌مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اجرا می‌شود.
خدیجه معصومی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)‌ در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: با هدف گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، مجموعه برنامه‌های فرهنگی-ترویجی با عنوان «چهل برگ حماسه» توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اجرا می‌‌شود.

وی با بیان اینکه همه پیشرفت‌ها و پیروزی‌هایی که انقلاب اسلامی امروز به دست آورده است وابسته به مجاهدت‌ها و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان در دوران دفاع مقدس است، گفت: با توجه به چهلمین سالگرد دفاع مقدس و اهمیت احیای فرهنگ دفاع مقدس، کتابخانه‌های عمومی استان، ویژه برنامه‌های فرهنگی «چهل برگ حماسه» را خواهند کرد.

معصومی افزود: امروز کتاب به عنوان یک محمل فرهنگی اثرگذار می‌تواند نقش موثری در ترویج فرهنگ در جامعه ایفا کند و ترویج فرهنگ دفاع مقدس نیز متاثر از کتابخوانی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: برگزاری چهل برنامه‌ کتاب‌محور از جمله نشست بررسی و معرفی کتاب، روایتگری دفاع مقدس، مسابقات کتابخوانی، نمایشنامه‌خوانی، عصر شعر، نمایشگاه عکس و کتاب، خاطره‌گویی و …  از برنامه‌های پیش‌بینی شده در «چهل برگ حماسه» است.

معصومی ادامه داد: با شرایط موجود در جامعه و جلوگیری از برنامه‌های تجمع محور، برنامه‌های «چهل برگ حماسه» با بهره‌گیری از فضای مجازی برگزار خواهد شد و شرکت در این برنامه‌ها، برای عموم آزاد است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار کرد: ویژه برنامه‌های تدارک شده تا پایان سال در کتابخانه‌های عمومی اجرایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *