چهارمین اجلاس بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی در نمایشگاه اقتدار چهل برگزار شد

در راستای برنامه‌های نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، چهارمین اجلال بین المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، یادواره کودک شهید «ممد الدره» در سالن خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش مرکز رسانه‌ای نمایشگاه ملی اقتدار چهل، رویوران، کارشناس مسائل منطقه، در این نشست گفت: کشورهای عربی هرچند از قبل با استکبار ارتباط داشتند اما در این زمان به خاطر انتخابات ترامپ، روابط خود را با رژیم صهیونسیتی علنی کردند. آشکارسازی اتفاق افتاده اما تحولی اتفاق نیافتاده است، امارات متحده عربی و بحرین هیچ وقت طرف ما نبوده‌اند.

رویوران با بیان اینکه آمریکا در یک رقابت جدی با چین است، گفت: به دلیل بیماری کرونا و رکود اقتصادی در آمریکا که حدود ۲۰ درصد است، عملا تولید ناخالص چین به آمریکا نزدیک خواهد شد. به همین دلیل آمریکا از منطقه خارج می‌شود ولی نمی‌خواهد رژیم صهیونسیتی را تنها بگذارد و با این قراردادهای سازش می‌خواهد موقعیت جغرافیایی این رژیم را حفظ کند.

این تحلیلگر مسائل بین‌الملل افزود: کشورهایی مانند عربستان، چاد، سودان، قطر و… هم قرار است این روند را دنبال کنند. این کارها برای خالی کردن دل ما است، می‌خواهند ما را دچار استیصال کنند. این تحولات سطحی و زودگذر است، مردم قطعا این موضع‌گیری‌های خیانت بار را تحمل نمی‌کنند که نمونه بارز آن کشور مصر است. کشورهای عربی دچار خطای بزرگی شدند چون مطماناً رژیم صهیونسیتی به هیچ‌ وجه به داد آنها نخواهد رسید.

ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلمی فلسطین نیز در چهارمین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی، گفت:  جمهوری اسلامی ایران تنها حامی فلسطین است. از ابتدای حضور رژیم صهیونسیتی در سرزمین فلسطین، تمام زنان، مردان و کودکان رنج کشیده‌اند ولی کودکان دچار رنج مضاعف‌تری شدند. ما شاهد انواع رنج‌های کودکان فلسطینی بوده‌ایم. در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۰۰ کودک فلسطینی به شهادت رسیدند. بازداشت‌ها و معلولیت‌های کودکان فلسطینی همیشه از سوی رژیم صهیونسیتی و با جنایت‌های این رژیم اتفاق افتاده است.

ابوشریف تاکید کرد: تمام سطوح زندگی به خاطر همین اشغالگران تحت الشعاع قرار گرفته و رنج زیادی را مردم فلسطین متحمل می‌شوند. این رنج مختص فلسطین نیست، عراق و سوریه هم همینطور است. محاصره اقتصادی ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نیز خدمت آمریکا به رژیم صهیونسیتی است. تاکید می‌کنم که تمام رنج‌های منطقه دلیلش همین اشغالگران صهیونسیتی هستند.

نماینده جنبش انتفاضه فلسطین در ایران اظهار کرد: تاکید می‌کنم که مقابله با این طرح عادی‌سازی روابط که آمریکایی صهیونسیتی است و مبتنی بر ظلم است و باید با این پدیده شوم است و مبارزه با آن وظیفه دینی است. هر کسی که دست در دست رژیم صهیونیستی می‌گذارد مرتد است، نه تنها مرتد بلکه خائن به تمام ارزش‌های انسانی و خائن به بشریت هستند.

در پایان این نشست دکتر خالد قدومی، نماینده جنبش حماس فلسطین اظهار کرد: وقتی محمد الدره، کودک شهید فلسطینی به شهادت رسید، یک روزنامه فرانسوی خبر شهادت را منتشر کرد. کشورهای غربی به رنج ما آگاه هستند. اینطور نیست که نادانسته ظلم کنند. آنها می‌دانند اما هیچ کاری علیه جرایم فلسطین انجام نمی‌دهند.

قدومی تأکید کرد: اگر کسی فکر می‌کند که غرب به او کمک می‌کند، سخت در اشتباه هست. همین رژیم‌هایی که در حال عادی سازی روابط خود با اسرائیل هستند، حتی مردم خودشان را نمایندگی نمی‌کنند. ما فلسطینی‌ها امروز فقط به خداوند تکیه کرده‌ایم و انشالله پیروز خواهیم شد.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 11 مهر از ساعت 9 تا 17 در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره  این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *