پیراهن کودک شهید «محمدطاها اقدامی» در نمایشگاه اقتدار چهل

پیراهن کودک شهید ترور «محمدطاها اقدامی» در غرفه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نمایشگاه اقتدار ملی چهل به نمایش گذاشته شد.

به گزارش مرکز رسانه نمایشگاه ملی اقتدار چهل، همزمان با چهلمین سالگرد هشت سال دفاع مقدس، پیراهن محمدطاها اقدامی، کودک شهید ترور، در غرفه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نمایش گذاشته شد.

ایران بزرگترین قربانی تروریسم در جهان است که ۱۷ هزار شهید ترور بیانگر این واقعیت است. حالا دیگر محمدطاها را همه می‌شناسند، کودک ۴ ساله ای که در حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح اهواز به شهادت رسید و پیکرش با روایتی از آخرین عاشقانه های پدر – پسری به اصفهان رفت تا در آغوش خاک آرام گیرد.

هنگامی که پدر پیکر فرزند را در تابوت گذاشت گفت محمدطاهای ۴ ساله ی من پیش علی اصغر امام حسین (ع) می رود و از او خواست برای هر کسی که قدمی در راه نجاتش برداشته و برای هر کسی در هر کجای این جهان که بر غم او اشک ریخته شفاعت کند، تابوت محمدطاها بر دوش مردم با طنین ندای «لبیک یاحسین (ع)» و «بأی ذنب قتلت؟ تشیع شد.

صبح روز شنبه ۳۱ شهریور، چهار عنصر مسلح عضو گروهک تروریستی «الاهوازیه» به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز حمله کردند و در تیراندازی به مردم و مسئولان نظامی، ۲۵ نفر را شهید و حدود ۷۰ نفر را مجروح کردند. محمدطاها اقدامی یکی از شهدای این ترور مسلحانه بود.

پدر در جریان دیدار جمعی از فرماندهان، رزمندگان ، ایثارگران و هنرمندان با رهبر معظم انقلاب، پیراهن عزاداری محمدطاهای ۴ ساله خود را به رهبر انقلاب اهدا کرد. بوسه رهبر بر پیراهن محمد طاها تصویری زیبا خلق کرد.

پیراهن خونین محمد طاها اقدامی برای نگهداری و نمایش در تالار ترور، به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سپرده شد تا آنان که به بازدید موزه می‌آیند از خود بپرسند: «به کدامین گناه کشته شده ای؟

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره  این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *