پیام تسلیت امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت درگذشت بانوی نام آور ایثارگر سرکارخانم مجیده نگراوی

امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درپیامی درگذشت خانم مجیده نگراوی شیرزن غیور ایثارگر را تسلیت گفت.

به گزارش امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،متن این  پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
تنها اوست که می ماند

با نهایت تاثر و تالم درگذشت شیرزن غیور خوزستانی بانوی نام آور دشت آزادگان، مجیده نگراوی را تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن فقیده سعیده، رحمت و غفران مسالت می نماید.

مجیده نگراوی، زن شیردلی است که به تنهایی ۶ سرباز و افسر عراقی را با زیرکی خلع سلاح کرد و به اسارت درآورد.مجیده نگراوی درباره عملیات حماسی خود می گوید: «وقتی ارتش عراق در حمیدیه شکست خورد، سربازان دشمن با اضطراب و سراسیمه پا به فرار گذاشتند. در مسیر خود با تیراندازی به سوی مردم، سعی داشتند از دست آنها فرار کنند؛ ولی راه رسیدن به مرز را بلد نبودند. من نیز مانند دیگران منتظر فرصتی برای دستگیری نیروی دشمن بودم.

زمانی که شش تن از افراد متجاوز، نزدیک منزل ما رسیدند، به آنها گفتم: «اگر جلوتر بروید، در محاصره مردم و نیروهای سپاه قرار می گیرد و کشته می شوید.» گفتند: «پس چه کار کنیم؟» گفتم: «فورا داخل خانه بروید و در اتاق پذیرایی بنشینید و اسلحه خود را درآورید تا آن را پنهان کنم.» آنها به گفته من عمل کردند. وقتی خلع سلاح شدند، از پشت، در اتاق را قفل کردم و مردم را صدا زدم. و با اسلحه غنیمتی از آنها شش تن عراقی را به سوی مسجد بردم.مجیده نگراوی به خاطراین شجاعت و رشادت مورد تقدیر رهبر انقلاب قرار گرفت.
شجاعت و رشادت این بانوی فداکار در دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ حماسه سوسنگرد و جلوه ای درخشان از ایثارگری های خاموش زنان در ۸ سال جنگ تحمیلی است.

امور زنان و خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گذشت این بانوی قهرمان پرآوازه را به ملت شریف ایران تسلیت می گوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *