وزیر ورزش و جوانان: دفاع مقدس باعث ایجاد خودباوری در بین ایرانیان شد/ متولی برگزاری نمایشگاه تجهیزات ورزشی ما نبودیم

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با حضور در غرفه مشترک وزارت ورزش و بسیج ورزشکاران در نمایشگاه گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت دوران هشت سال دفاع مقدس باعث ایجاد خودباوری و اعتماد بنفس ایرانیان شد که به همین دلیل تاکنون توانسته ایم موفقیت های زیادی بدست بیاوریم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج ورزشکاران، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان ظهر امروز در غرفه مشترک وزارت ورزش و جوانان و سازمان بسیج ورزشکاران در نمایشگاه گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس حضور پیدا کرد.

سلطانی فر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: «امروز توفیق پیدا کردیم در این نمایشگاه بسیار با شکوه حضور پیدا کنیم و از نزدیک بخشی از خدمات و دستاوردهای نیروهای مسلح در دوران هشت سال دفاع مقدس را مشاهده کنیم. من توصیه میکنم جوانان ما از این نمایشگاه بازدید کنند.»

وی ادامه داد: «ما باید به این نکته توجه کنیم که چرا هر سال این ایام مقدس را گرامی می داریم. در تاریخ معاصر سیاسی ما و در 210 سال اخیر، در کشمکش های سیاسی و نظامی، بخش های وسیعی از خاک کشورمان را از دست دادیم. در قرارداد گلستان بخش هایی از آسیای میانه را از دست دادیم، 14 سال بعد در منازعه نظامی دیگری بخش های دیگری از آسیای میانه را از دست دادیم. در سال 1350 نیز مجمع الجزایر بحرین را از دست دادیم. مجموعه این اتفاقات تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی باعث شد تا وسعت ایران آن زمان از حدود 3 میلیون کیلومتر مربع با 40 درصد کاهش به ایران امروز به 1 میلیون 648 هزار کیلومتر مربع برسد. بعد از انقلاب درحالی که سازمان نظامی ما در حال تحول بود، جنگ سنگینی بر ما تحمیل شد که دشمن تصور می کرد می تواند ظرف مدت کوتاهی بخش های وسیعی از ایران را به تصرف خود دراورد. در ماه ها ابتدایی جنگ حدود بیست هزار کیلومتر از خاک کشورمان به اشغال دشمن درامد اما به فرمان امام و در کمتر یک سال و نیم بیش از 80 درصد از خاک کشورمان را از اشغال دشمن دراوردیم. این پیروزها ادامه داشت به صورتیکه در سال های سوم و چهارم جنگ، عرصه نبرد را به خاک عراق کشاندیم. زمانی که قطعنامه پذیرفته شد ما حتی یک وجب از خاک کشورمان را از دست ندادیم و این درحالیست که پیش از این در حدود دو قرن 40 درصد از خاک کشورمان را از دست داده بودیم. این دلیلی است که ما هر ساله دوران طلایی هشت سال دفاع مقدس را گرامی می داریم.»

وزیر ورزش و جوانان افزود: «ما باید این ارزش ها را به نسل های بعد نیز منتقل کنیم تا آنان نیز به این رشادت ها و ایثارها افتخار کنند. یکی از پیامدهایی که این دوران داشت این بود که تمام قدرت های بزرگ جهان معادلات خود را درباره ایران تغییر دادند. همچنین دوران هشت سال دفاع مقدس باعث ایجاد خودباوری و اعتماد بنفس ایرانیان شد که به همین دلیل تاکنون توانسته ایم موفقیت های زیادی بدست بیاوریم. ملت ما به این باور رسید که “ما میتوانیم” و میتوانیم معادلات جهانی را تغییر دهیم. اکنون ما بجای اینکه تابع باشیم، خود تعیین کننده و سیاست ساز هستیم. فشارها و تحریم هایی نیز که در سال های گذشته به ملت ایران تحمیل شده به این دلیل است که ما به یک قدرت بزرگ تبدیل شده ایم.»

سلطانی فر درباره حواشی بوجود آمده درباره نمایشگاه تجهیزات ورزشی نیز گفت: «متولی برگزاری نمایشگاه تجهیزات ورزشی شرکت نمایشگاه بین المللی وابسته به وزارت صمت است و وزارت ورزش و جوانان نقشی در برگزاری این نمایشگاه نداشته است. بنده در روز دوم این نمایشگاه حاضر شدم، و مشکلاتی که در روز اول وجود داشت با دخالت مسئولان نمایشگاه و حراست برطرف شده بود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *