وزیر ارشاد: شهادت سردار خدادی در هفته دفاع مقدس پیام روشنی داشت

شهرری – ایرنا – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تشییع و تدفین سردار شهید علی خدادی گفت: این شهید در هفته دفاع مقدس به شهدای دیگر پیوست که این موضوع نشان دهنده خط ارتباطی بین ایشان و دفاع جاودانه از اسلام و کشور است.

سید عباس صالحی روز جمعه در حاشیه مراسم تشییع و تدفین سردار شهید علی خدادی که در بهشت زهرا (س) انجام شد،  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره سردار شهید حمید خدادی گفت: شهید خدادی به عنوان یکی از سرداران هشت سال دفاع مقدس از جایگاه قابل توجهی در تاریخ دفاع مقدس برخوردار بوده و در طول جنگ، حضوری فعال در عملیات ها و وضعیت های بحرانی و حساس داشته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اظهار تبریک به خانواده شهید خدادی به خاطر تربیت چنین فرزندی، بیان داشت: در هفته دفاع مقدس ایشان به شهدا متصل می‌شود که این موضوع نشان دهنده خط ارتباطی بین ایشان و دفاع مقدس است.

وی تصریح کرد: شهید خدادی پس از دوران دفاع مقدس در جایگاه‌های حساسی از جمله همدمی با شهید سردار سلیمانی قرار داشت.

صالحی گفت: امیدواریم مردم ایران و کسانی که با این شهدا همدمی داشتند بتوانند این راه را بیش از گذشته ادامه بدهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخشی دیگر از این گفت و گو  با بیان اینکه یکی از بخش های مهم نماد ملی ما، دفاع مقدس است، افزود: در دفاع مقدس همه اقوام و همه مردم ایران در کنار یکدیگر برای حفاظت از نظام و میهن و حفاظت از هویت انقلاب و اسلام حضور پیدا کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دفاع مقدس نماد هویت و وحدت ملی ایران است خاطر نشان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس مردم ایران از تمامی نقاط کشور با مذاهب و ادیان مختلف در کنار یکدیگر حضور یافتند و قطرات خون همه ادیان و اقوام در یکدیگر ترکیب شده و دفاع مقدس را ساخت.

این مسئول اضافه کرد: همانطور که پرچم ایران نماد هویت ملی ایران است، هشت سال دفاع مقدس هم مانند پرچم نماد هویت ملی ایران به شمار می‌رود.

صالحی ادامه داد: هفته دفاع مقدس فرصتی برای تجدید عهد با این نماد هویت ایران، اسلام و انقلاب به شمار می‌رود.

به گزارش ایرنا، مراسم تشییع پیکر شهید سردار علی خدادی روز جمعه با حضور سردار حسین سلامی‌ فرمانده سپاه،   سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه، عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، و محمدرضا نوروزپور مدیرعامل ایرنا، در قطعه ۲۶ بهشت زهرا برگزار شد.

سردار علی (حمید) خدادی، در روزهای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و پس از یک دوره تحمل بیماری ناشی از عوارض شیمیایی، صبح پنجشنبه سوم مهر امسال به قافله شهدا پیوست.

وی جانباز شیمیایی دوران دفاع مقدس و معاون ایمنی و اقدامات تأمینی ستاد کل سپاه بود و بیش از یک دهه به عنوان رییس دفتر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سپاه قدس خدمت می کرد.

سردار سرتیپ پاسدار علی (حمید) خدادی بیش از ۸۰ ماه در جبهه‌های حق علیه باطل در دوران جنگ تحمیلی حضور داشت و چندین بار در عملیات مختلف زخمی و بارها به دلیل عوارض شیمیایی در بیمارستان بستری شده بود.

این شهید پس از جنگ تحمیلی نیز در بخش‌های مختلف ستاد کل نیروهای مسلح و ستاد فرماندهی کل سپاه خدمت کرد و سالها در کنار مدافعان حرم با سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش همراه بود.

سردار خدادی، برادر «محمد خدادی» معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر عامل پیشین خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *