وزارت ارتباطات نقش آفرینی و دستاوردهایش در دفاع مقدس را به نمایش می گذارد

وزارت ارتباطات نقش آفرینی و دستاوردهایش در دوران دفاع مقدس را در نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت به نمایش می گذارد.

به گزارش ستادخبری نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت، حمید تفرشی مشاور وزیر ارتباطات در امور ایثارگران با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس و چهلمین سالگرد آغاز جنگ تحمیلی، گفت: در آن دوران تمام مردم ایران، سازمان ها و نهادها به سهم خود در این دفاع مقدس مشارکت داشتند.

وی افزود: نقش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یا همان وزارت پست و تلگراف و تلفن سابق در آن دوران بر کسی پوشیده نیست.

تفرشی به حضور کارکنان پست و مخابرات در ماموریت های مختلف در مناطق جنگی، تصریح کرد: پیام رسانی کارکنان پست در آن ایام به دلیل اینکه کانال ارسال پیام محدود بود دغدغه بسیاری از خانواده ها را رفع می کرد.

وی به تجهیزات سیستم های مخابراتی در ایام دفاع مقدس توسط کارکنان شرکت مخابرات اشاره کرد و افزود: تجهیز خطوط تلفن FX، سیستم های بی سیم و دستگاه های گیرنده و جهت یاب، از خدماتی بود که در آن ایام در مناطق جنگی توسط مجموعه وزارت پست، تلگراف و تلفن سابق انجام شد.

مشاور وزیر ارتباطات در امور ایثارگران با بیان اهمیت آگاهی نسل جدید از فداکاری ها و خدمات انجام شده در ایام دفاع مقدس، در رابطه با برنامه های این وزارتخانه در نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت، گفت:  تاریخ شفاهی، تجهیزات مخابراتی، نمایش تمبرها و وصیت نامه شهدا، آثاری است که در این نمایشگاه در به نمایش گذاشته می شود. همچنین به صورت روزانه پیشکسوتان دوران دفاع مقدس در این نمایشگاه حضور پیدا خواهند کرد و خاطرات خود را از دوران دفاع مقدس بازگو خواهند کرد.

نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت، با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت از چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 9 مهر در فضای باز موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *