هشت سال دفاع مقدس صحنه تکرار کربلا و قیام عاشورا بود


رئیس مجمع نمایندگان طلاب با تأکید بر این که دفاع مقدس یادآور پیروزی حق و حقیقت بر باطل و خون بر شمشیر است، گفت: جوانان و نوجوانانی با سنین کم اما با روح و افکاری بلند و متعالی با حداقل امکانات توانستند تاریخ کربلا و عاشورا را تکرار کنند.
حجت الاسلام والمسلمین «سید علی‌اکبر حسینی‌نژاد» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در قم، ضمن عرض تبریک و گرامیداشت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس در حقیقت پیام آور حماسه جاویدی است که انسان هایی بزرگ با حداقل امکانات در برابر دشمنان و استعمارگرانی ایستادگی کردند که انقلاب اسلامی را سدی در برابر اهداف شوم خود می دیدند.

رئیس مجمع نمایندگان طلاب افزود: در حقیقت با توطئه های داخلی و خارجی و تحریک افرادی نا اهل و فریب خورده ای مثل صدام و رژیم بعث عراق جنگی علیه کشور ایران و انقلاب اسلامی شکل گرفت تا این انقلاب الهی و معنوی را زمین زده و در آستانه شکل گیری، از بین ببرد.

وی با بیان این که ماندگاری ایران و انقلاب اسلامی تنها به برکت آن ابرمرد تاریخ ایران یعنی امام خمینی(ره) و رزمندگان و مجاهدان آن روزگار بود، گفت: قطعا اگر اینها نبودند دشمنان قصد داشتند که انقلاب اسلامی را شکست بدهند کما این که قدرت این کار را هم داشتند تا جایی که با قدرت آنها می شد 10 ها انقلاب و قیام بزرگ را سرنگون کرد اما تفاوت انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب ها، اتصال انقلاب ما به حق و حقیقت بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد یادآور شد: جوانان و نوجوانانی با سنین کم اما با روح و افکاری بلند و متعالی با حداقل امکانات توانستند تاریخ کربلا و عاشورا را تکرار کرده و در جبهه های حق علیه باطل، کربلای ایران را رقم بزنند و ثابت کنند که پیروزی خون بر شمشیر منحصر در قیام عاشورا نبود، بلکه هر خونی که حق باشد و روی زمین ریخته شود بالاخره بر شمشیر پیروز می‌شود.

وی با تأکید بر این که خون خواهی امام حسین(ع) می‌تواند در هر زمان و مکانی شکل بگیرد، ابراز داشت: انسان های بزرگ و الهی در هر زمان و مکانی می‌توانند حماسه سازی کرده و از حق و حقیقت دفاع کنند کما این که این مسأله در دفاع مقدس اتفاق افتاد ونتیجه آن پیروزی حق بر باطل بود.

استاد حوزه علمیه قم بیان داشت: امروز نیز اگر اصل اساسی در جامعه ما توجه به حقیقت و انسانیت و بصیرت باشد بزرگترین و بالاترین قدرت های شیطانی را می توانیم به زانو دربیاوریم چراکه خون همواره بر همه سلاح ها و امکانات پیروز است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد پیام دفاع مقدس را زنده نگاه داشتن یاد شهدا و گرامیداشت مقام ایثارگران عنوان و خاطرنشان کرد: تک تک شهدای ما در جبهه های جنوب و غرب کشور، سلحشورانی بودند که یاد عباس و علی اکبر و قاسم ها را زنده کردند و توانستند عاشورایی دوباره رقم زده و ما را به این مسأله رهنمون شود که همیشه خداوند دست مجاهدان را می گیرد و آنها را موفق می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *