نویسندگان کتاب «شرح صدر»: «شهید صدر» از قضات عادل و مهربان بود

خبرگزاری میزان – در نهمین روز از برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس قوه قضاییه کتاب «شرح صدر» با حضور ذبیح الله خدائیان رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و محمدکاظم بهرامی رییس دیوان عدالت اداری کشور رونمایی شد.

«معصومه جهانفر» و «علیرضا منتظری» نویسندگان کتاب «شرح صدر» هستند که ضمن شرکت در مراسم رونمایی از این کتاب در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه حضور یافتند و از غرفه‌های آن بازدید کردند.

جهانفر یکی از نویسندگان کتاب «شرح صدر» در گفت‌وگو با میزان، بیان کرد: این کتاب درباره زندگی و خاطرات شهید «سید صدرالدین صدر» نوشته شده است. این شهید از نخبگان علمی بود و در زمان قضاوت خود بسیار عادل، جدی و در عین حال بسیار مهربان بود.

منتظری از نویسندگان کتاب «شرح صدر» نیز با اشاره به نگارش این کتاب گفت: 30 سال از شهادت این شهید والا مقام گذشته بود و ما تصمیم گرفتیم این شخصیت را به مخاطبان بشناسانیم. بر این اساس اطلاعات لازم از جمله خاطرات وی در طول جنگ و زندگی او را جمع آوری کردیم.

جهانفر نیز در ادامه گفت: کتاب «شرح صدر» اولین منبع کتبی درباره این شهید والامقام است. وی در کار قضاوت بی‌نظیر بود در عین حال که در دوران جنگ تحمیلی به عنوان بی‌سیمچی و ناشناس فعالیت می‌کرد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه های دفاع مقدس گفت: با گذشت زمان یاد شهدا گاهی کم رنگ می‌شود و همچون آینه غبار گرفته که هر چند وقت باید پاک شود خاطرات دوران دفاع مقدس نیاز دارد هر چند وقت یک بار در معرض دید عموم و جوانان قرار بگیرد تا نسل جدید با آن آشنا شوند.

https://www.mizanonline.com/002lvz

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *