نهادینه سازی تفکر بسیجی مهم ترین راه مقابله با توطئه های دشمنان است

معاون استاندار لرستان گفت: مادامی که روحیه جهادی و تفکر بسیجی در بطن جامعه نهادینه شود و به نسل های بعد منتقل شود، هیچ دشمنی بر این مردم غلبه نخواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و به نقل از شبستان، « محمود ثمینی» شامگاه(6 مهر) در آیین تجلیل از پیشکسوتان رسانه ای دفاع مقدس و اکران خصوصی مستند با یک خبرنگار، با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: امام خمینی (ره) از سال 1342 مبارزات خود را با رژیم ستم شاهی آغازکرد و با همدلی و همراهی مردم انقلاب اسلامی ایران به پیروی رسید.

 معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با همراهی مردم و محوریت امام  (ره) انقلاب پیروزی رسید و برای حفظ انقلاب اسلامی کمر بستند، افزود: مردم سلحشور ایران اسلامی تاکنون هزینه های زیادی را برای تحقق خواسته اصلی خود که همان استقلال مملکت و نظام مقدس اسلامی بود، پرداخت کردند.

 وی با اشاره به توطئه های دشمنان از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان منافع خود را در منطقه استراتژیک ایران اسلامی با منابع و ذخایر انرژی و نفتی و حمایت بی دریغ شاه را از دست داده بودند.

 ثمینی ادامه داد: دشمنان که این منفعت بزرگ را از دست داده بوده اند و با این شعار نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی و استقلال آزادی جمهوری اسلامی مردم ایران اسلامی مواجه بودند، تلاش می کردند در قالب کودتا، جنگ داخلی و حمله نظامی، شرایط سابق را برای بهره برداری از منابع و ذخایر ایران اسلامی برای خود برقرار کنند.

 این مقام مسئول ابراز کرد: دشمنان پس تلاش های مستمر متوجه شدند که با مرجع دینی و رهبر دینی آگاه، عالم و شجاع  روبرو هستند و تلاش های داخلی آنان شکست خورده است.

 معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با شجاعت و در غربت محکم  مبارزه خود را استکبار جهانی آغاز کرده بود، افزود: نظام سلطه پس از پیروزی انقلاب اسلامی متوجه شدند که نمی توانند پیشروی های سابق و فرصت طلبی های سابق را داشته باشند و کودتاه های مختلف را راه انداختند و با هدایت امام خمینی (ره) و تلاش انقلابیون کودتاها یکی پس از دیگری خنثی شد.

 وی ادامه داد: دشمن وقتی فهمید نمی تواند از طریق کودتا به انقلاب اسلامی ایران ضربه وارد کند و با حمله به صحرای طبس هم کاری از پیش نبردند، می دانستند که اگر سریع وارید عمل نشوند و اقدامات نظامی را انجام ندهند این انقلاب تنومند تر می شود و توان مقابله با آن را نخواهند داشت.

 ثمینی اذعان داشت: پس از شکست های پی در پی توطئه های نظام سلطه، فردی جاه طلب  مانند صدام را تحریک کردند  و از آنجایی که انقلاب اسلامی ایران نوپا بود تلاش  شد با حمله نظامی انقلاب اسلامی را شکست دهند.

 وی با اشاره به اینکه در زمان آغاز جنگ تحمیلی سپاه انقلاب اسلامی نوپا بود و نیروی ارتش تقریبا از هم پاشیده،خاطرنشان کرد: صدام با حمایت دنیای شرق و غرب به مرزهای جمهوری اسلامی حمله کرد.

 معاون استاندار لرستان افزود: امام خمینی (ره) سازمان بسیج را تشکیل داد و مردم در قالب گروه های بسیجی به جبهه های نبرد با دشمن اعزام می شدند.

 وی یاد آورشد: با تشکیل بسیج مردمی اعضای خانواده های چه در جنگ رودر رو و چه در حمایت های پشت جبهه سهیم شدند و ملت ایران اسلام هشت سال با وحدت و همدلی  در برابر دشمن تا دندان مسلح بعث ایستاد و به پیروزی رسید.

 ثمینی افزود: هشت سال دفاع مقدس، یاد آور هشت سال ایثار، اهدای خون عزیزان ملت، اسارت و تحمل شکنجه ها وحشتناک اردوگاه های سخت عراق توسط آزادگان و تحمل مشکلات و مشقت های اقتصادی است.

 وی با بیان اینکه دفاع مقدس، تاریخچه هشت سال مقاومت و ایثار ملت ایران است، افزود: ملت ایران با حفظ وحدت و همدلی در برابر دشمن ایستاد و برای صیانت از آب و خاک وطن خم به ابرو نیاورد.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: رمز موفقیت ملت ایران در برابر دنیای استکبار این بود که روحیه ایثار و مقاومت عملا با رهبری های امام خمین ی(ره) و پس از آن مقام معظم رهبری در جامعه نهادینه شد.

 وی با اشاره به دستاوردهای گسترده انقلاب اسلامی برای ملت ایران، افزود: دفاع مقدس گنجینه ای بزرگ و همیشگی برای ملت ایران است.

 مسئول شورای اطلاع رسانی استان بیان داشت: با بیان اینکه دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در خدمت به مردم و ارتقای علم، دانش، تسلحیات نظامی و موشکی، سازندگی و…  به برکت روحیه ایثار شهادت و مقاومت است.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اظهار کرد: ادامی که روحیه ایثار و مقاومت در بطن جامعه نهادینه شود و به نسل های بعد منتقل شود، با تفکر بسیجی هیچ دشمنی بر این مردم غلبه نتواند خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *