نمایشگاه گناباد در آیینه دفاع مقدس گشایش یافت

گناباد- ایرنا- همزمان با چهارمین روز هفته دفاع مقدس نمایشگاه عکس گناباد در آیینه دفاع مقدس روز پنجشنبه در باغ ملی این شهر گشایش یافت.

شهردار گناباد در گفت و گو با خبرنگاران،  زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا و ایثارگران و رشادتهای رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس و آشنایی مردم از جمله نسل نوجوان و جوان با این حماسه آفرینی ها را از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه ذکر کرد.

مهران حسین زاده گفت: اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی، الگوسازی فرهنگی، عدالت و مبارزه با فساد، نقش ادارات و نهادها و سازمانها و مردم در دفاع مقدس، شهدای مدافع حریم وطن در برقراری نظم و امنیت و دفاع از ارزشها و پاسداری از حریم اهل بیت (ع) از جمله بخشهای این نمایشگاه است.

شهردار گناباد افزود: این نمایشگاه یکی  از بخشهای جشنواره گناباد در آیینه دفاع مقدس است که فراخوان آن شهریور ماه امسال انجام شد و از بین ۴۰۰ قطعه عکس ارسالی به دبیرخانه جشنواره  ۸۵ عکس برای شرکت در نمایشگاه انتخاب گردید.

وی سایر بخشهای این جشنواره را شامل رونمایی از نخستین تمبر شناسنامهای شهدای گناباد و تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران ذکر کرد.

نمایشگاه گناباد در آیینه دفاع مقدس تا پایان هفته دفاع مقدس در باغ ملی این شهرستان پذیرای علاقه‌مندان است.

شهرستان گناباد در جنوب استان خراسان رضوی در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن از جمله دوران دفاع مقدس نقش مهم و محوری داشت و ۲۰ درصد از جمعیت  این شهرستان در جبهه های نبرد حق علیه باطل و عملیات مختلف آن حضور داشتند و بر اساس آمار حدود هفت هزار نفر از رزمندگان گنابادی در این دوران به وظیفه دینی و انقلابی و انسانی خود در دفاع از سرحدات میهن اسلامی عمل کردند که نتیجه آن تقدیم ۳۲۲ شهید، ۲۶ آزاده و یک هزار و ۲۵۰ جانباز است.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *