نشست «تاریخ کربلا و دفاع مقدس» برگزار شد

نشست «تاریخ کربلا و دفاع مقدس» از سلسله نشست‌هایی که موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، در این نشست، میر شمس الدین فلاح هاشمی سخنرانی به سخنرانی نمود.

به گزارش مرکز رسانه‌ای نمایشگاه اقتدار 40،  میر شمس الدین فلاح هاشمی متولد 1351، نویسنده و منتقد ادبی است. وی دانش آموخته کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران با گرایش ادبیات پایداری در حوزه شعر و داستان است.

وی در جشنواره های متعدد ادبی به عنوان داور فعالیت داشته است و چند سالی مسئول شورای شعر، داستان و خاطره بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بوده است. همچنین مدتی مسئولیت بخش ادبیات جشنواره سینما انقلاب بوده است.

دبیر علمی مسابقه داستان نویسی خودنویس و سردبیری برنامه های الف در کارنامه وی به چشم می خورد.اویس قرنی، شرمنده رفیق، مثل آسمان هفتم، گیل بابا، اولین مشت، اخوان و فروغ شعر نو از جمله کتاب های فلاح هاشمی است.

فلاح هاشمی دوران دفاع مقدس را هشت سال تجربه دلدادگی و صحنه عملی برای ارادت به امام حسین‌(ع) می داند و معتقد است در سال های اخیر کتاب های خاطرات در حوزه دفاع مقدس گوی سبقت را از رمان و داستان در این حوزه ربوده است و در کنار کمیت آثار در حوزه دفاع مقدس باید به کیفیت نیز توجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *