موانع رشد ادبیات پایداری در یک استان مرزی/ کرمانشاه تنها یک «فرنگیس» ندارد

با اینکه در سال‌های اخیر آثاری در زمینه ادبیات پایداری در استان مرزی کرمانشاه تالیف و منتشر شده است؛ مشکلات و چالش‌هایی که در زمینه خلق آثار در حوزه ادبیات پایداری وجود دارد، موجب شده که نویسندگان این حوزه نتوانند آنطور که شایسته است حق مطلب را ادا کنند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کرمانشاه، وقایع و رخدادهای دفاع مقدس در استانی که آغاز و پایان جنگ در آن رقم خورد، آنقدر مهیج و شگفت‌انگیز است که با اندکی توجه و سلیقه می‌تواند به اسطوره‌های بی‌بدیلی برای جوانان عصر دیجیتالی تبدیل شود؛ دلاورمردان و شیرزنانی که داستان زندگی هریک از آنها می‌تواند به یک اثرفاخر تبدیل شود.

از هفت سال قبل تاکنون نزدیک به 120 عنوان کتاب در عرصه دفاع مقدس و ادبیات جنگ در استان کرمانشاه تولید شده و به چاپ رسیده است که البته گاه مشکلات بودجه‌ای، حمایت اندک از نویسندگان، دوری و سختی راه برای مراجعه حضوری و کم‌طاقتی برای دوندگی‌های بسیار، در روند صعودی این حرکت، خلل ایجاد کرده است.

گردآوری مطالب دوره جنگ بودجه می‌خواهد
«آذر آزادی» نویسنده کرمانشاهی، 14 سال است در زمینه ادبیات دفاع مقدس دستی بر آتش دارد و آثار متعددی را به رشته تحریر درآورده و یا گردآوری کرده است. تالیف 11 کتاب و پژوهش 4 کتاب در کارنامه ادبیات پایداری وی قرار دارد. «آژیر قرمز» برگرفته از خاطرات زنان کرمانشاهی از بمباران‌ها و «به رنگ عشق و رویاهای نیلگون» حاوی خاطرات خواهر قنبری از زنان پشتیبان دفاع مقدس از جمله آثار وی در این عرصه است.

آزادی، به خبرنگار ایبنا گفت: به نسبت سالیان گذشته و با توجه به کمیت و کیفیت کتاب‌های چاپ شده، خانواده شهدا در کرمانشاه انگیزه بیشتری برای بیان خاطرات پیدا کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *