معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه: برگزاری نمایشگاه‌های دفاع مقدس در جذب جوانان بسیار تاثیر‌گذار است

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس گفت: برگزاری نمایشگاه‌های دفاع مقدس در جذب جوانان بسیار تاثیر‌گذار است.

خبرگزاری میزان – امین‌حسین رحیمی، در ششمین روز از نمایشگاه دستاورد‌های دفاع مقدس قوه قضاییه در این نمایشگاه حاضر شد و از غرفه‌های آن بازدید کرد.

منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس بیان داشت: امروز هجمه فرهنگی از سوی رسانه‌های معاند مخصوصاً در حوزه فضای مجازی جوانان را بیشتر در معرض خطر قرار داده و خوراک اطلاعاتی گمراه کننده زیادی تزریق می‌کند در حالیکه در کشورمان پاسخ به این امر به طور جدی دنبال نمی‌شود.

رحیمی گفت: برگزاری نمایشگاه‌های دفاع مقدس در جذب جوانان بسیار تاثیر‌گذار است و در زنده نگه داشتن خاطرات دوران دفاع مقدس نقش زیادی ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: برای تربیت نیروی انسانی در تراز شهدا که تمام صحنه‌های حاکمیت جمهوری اسلامی را بتواند اداره کند نیازمند الگو هستیم. برگزاری نمایشگاه‌هایی همچون نمایشگاه دفاع مقدس آن الگو‌ها را به ما ارائه می‌دهد.

رحیمی بیان کرد: در پیشرفت و توسعه علاوه بر زیرساخت‌های مادی، علم و تکنولوژی بسیار مهم است، اما مهمتر از آن فرهنگ است و کشوری می‌تواند پیشرفته‌تر باشد که فرهنگ متعالی داشته باشد و ما از دوران دفاع مقدس فرهنگ عزت، ایثار و فداکاری، غیرت، شجاعت، اخلاص برای خدا و تمام خوبی‌ها را که شهدای گرانقدر از خودشان نشان داده اند مشاهده می‌کنیم و باید این فرهنگ را در جامعه تقویت کنیم و در عمل به جوانان نشان دهیم.

این مقام عالی قضایی گفت: الگویی که ما از شهدا دریافت می‌کنیم و کاری که در دفاع مقدس انجام شد فرهنگ متعالی است که اگر خود را به آن الگو برسانیم می‌توانیم توسعه یافتگی به معنای واقعی را درک کنیم.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در پایان بیان کرد: برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس برای کسانی که صحنه‌های جنگ را از نزدیک ندیده‌اند، بسیار مفید است و من از دست اندرکاران در نمایشگاه دفاع مقدس و مجموعه قوه قضاییه برای برگزاری این نمایشگاه تشکر می‌کنم.

نمایشگاه دفاع مقدس قوه قضاییه از دوم الی نهم مهرماه در محل باغ موزه دفاع مقدس در حالی برگزار می‌شود که بنا بر اعلام مسئولان تا روز 11 مهر ماه نیز تمدید شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *