مسوولان باید سبک زندگی و مدیریتی رزمندگان و شهدا را الگوی رفتاری خود قرار دهند

محمدمهدی زاهدی گفت: مسوولان اعم از قوای سه‌گانه باید سبک زندگی، مدیریتی و خلق و خوی رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی را الگوی رفتاری خود قرار دهند.

به گزارش مرکز رسانه‌ای نمایشگاه ملی اقتدار چهل،به نقل از  دفاع‌پرس،«محمدمهدی زاهدی» نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به همت،‌ غیرت و انگیزه مسوولان در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی برای رونق کشور اظهار داشت: در اوایل دوران انقلاب اسلامی و حتی در طول هشت سال جنگ تحمیلی حرف و عمل مسوولان یکی بود و آن هم خدمت صادقانه به مردم و کشور بود، اما با توجه به اینکه مدت زمان طولانی از دوران دفاع مقدس نگذشته است، برخی از مسوولان که یادگاران آن دوران نیز هستند، آرمان‌ها و اهداف همسنگری‌های خود را فراموش کرده و غرق امور مادی دنیوی شده‌اند.

این مقام مسوول در ادامه با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس در هر عملیاتی فرماندهان در خط مقدم و جلوتر از رزمندگان برای شکست دشمن جهاد می‌کردند، افزود: اوج ایثار و ازخودگذشتگی را در عملیات کربلای پنج نظاره‎گر بودم، هنگامی که دشمن از سلاح شیمیایی استفاده کرد، رزمندگان بدون توجه به عواقب کارشان، ماسک‌های خود را به یکدیگر می‎دادند؛ چراکه حرف، عمل و نیتشان (جانم فدای هموطن) بود؛ در حقیقت همانطور که در دوران هشت سال دفاع مقدس رهنمودها و فرماندهی امام خمینی کارگشا بود، امروز نیز بیانات حضرت امام خامنه‌ای درمان تمام نابسامانی‌های موجود است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با توجه به این نکته که مسوولان اعم از قوای سه‌گانه باید سبک زندگی و مدیریتی و خلق و خوی رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی را الگوی رفتاری خود قرار دهند، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، در هوای سرد زمستانی وقتی که رزمنده‌ای می‌دید و یا متوجه می‌شد که رزمنده‌ای در سنگری دیگر لباس گرم ندارد، اورکت خود را به او می‌داد و یا از پوتین و سایر امکانات محدود خود به نفع دیگری می‌گذشت؛ لذا حماسه و ایثار رزمندگان دوران دفاع مقدس ما افسانه نیست. اگر مسوولان کنونی کشور از خط و مشی دلاورمردان آن دوران به خوبی پیروی کرده بودند، یقینا ما شاهد ظهور چنین مشکلاتی در کشور نبودیم.

وی با طرح این سوال که آیا رزمندگان و شهدای دوران دفاع مقدس از عملکرد ما مسوولان رضایت دارند یا خیر، گفت: هدف عمده شهدا و امام شهدا ایجاد و افزایش امنیت، رفاه و آسایش مردم کشورمان بود؛ لذا اگر مسوولی در مسیری غیر از این قدم بگذارد خیانت به اهداف، آرمان و خون شهدا کرده است.

وی در پایان خطاب به مسئولین و مدیران گفت: باید با همدلی و الفت قلوب در جهت رفع مشکلات مردم بسیج شویم و نباید فقط پشت میزها بنشینیم و نظاره‌گر مشکلات مردم باشیم بلکه باید به سراغ مردم برویم و از نزدیک مشکلات آن‌ها مشاهده و نسبت به رفع آنها اقدام کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *