مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان: آنچه در این نمایشگاه می بینیم، قطره ای از دریاست/ اولویت ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

جعفر سطوتی مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان با حضور در غرفه این وزارتخانه در نمایشگاه گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج ورزشکاران، جعفر سطوتی صبح امروز در غرفه وزارت ورزش و جوانان در نمایشگاه گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس حضور پیدا کرد.

سطوتی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: «ابتدا امیدوارم این نهضت اسلامی، مقاومت و ایثارگری که در فرهنگ کشور ما به شکل متعالی در دوران دفاع مقدس شکل گرفته است، بتواند با قوت ادامه پیدا کند. این روحیه ایثار و شهادت تضمین کننده رشد پایدار و پیشرفت و تعالی واقعی است. ورزشکاران ما پا به پای مردم در نهضت انقلاب اسلامی حضور داشتند تا این انقلاب به پیروزی رسید. بعد از آن نیز برای حفظ ارزش ها و دوام این ارزش ها به صورت نیروهای بسیجی وارد میدان نبرد حق علیه باطل شدند و با رها کردن موقعیت ها و پست های خود به صورت بی نام و نشان وارد جبهه ها شدند و نگذاشتند انقلاب با شکست مواجه شود. این روند تا کنون نیز ادامه داشته است و ورزشکاران در تمام عرصه های فرهنگی و اجتماعی حضور فعالی داشته اند. در دوران سازندگی، در بلاهای طبیعی همچون سیل و زلزله، جامعه ورزش مسئولیت اجتماعی خود را به خوبی انجام داد.

وی درباره حضور در نمایشگاه گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت: «درهفته دفاع مقدس وزارت ورزش و جوانان با همکاری سازمان بسیج ورزشکاران، در نمایشگاه گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس حضور پیدا کرد. با وجود اعمال محدودیت ها به دلیل شیوع بیماری کرونا، اما مدیران، مسئولان و پیشکسوتان ورزشی و ورزشکاران کشور از این نمایشگاه بازدید می کنند. ما در وزارت ورزش و جوانان برنامه های مشخص و مدون برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داریم تا این ارزش ها نشر پیدا کند. سازمان بسیج ورزشکاران نیز به خوبی در این عرصه فعالیت دارد. اینکه ما بتوانیم 5000 شهید ورزشکار را به جامعه معرفی کنیم کار بزرگی است که با لطف خدا انجام شده است. این نمایشگاه محفلی برای نشان دادن کارهایی است که انجام شده که فقط بخش کوچکی از تمام فعالیت های فراوانی است که انجام شده است. آنچه که میبینیم قطره ای از دریاست. البته ما ترویج فرهنگ دفاع مقدس را منحصر به همین هفته نمی دانیم. در تمام سال وطیفه داریم این کار را انجام دهیم.»

وی ادامه داد: «ایثارگری همان فرهنگ پهلوانی است. ایثار و شهادت، ظلم ستیزی، استکبارستیزی، کمک به مظلومین و دستگیری از محرومین همان فرهنگ پهلوانی است که باید در بین ورزشکاران ما گسترش یابد. اولویت ما در تمام برنامه ها ترویج ایثار است زیرا تا زمانیکه فرهنگ ایثار و پهلوانی در میان ورزشکاران و مردم باشد، هیچ کس نمی تواند به این کشور آسیب بزند. تمام بخش هایی که در فرهنگ کشور فعالیت می کنند باید ترویج فرهنگ ایثار را اولویت اصلی خود قرار دهند.»

سطوتی خاطرنشان کرد: «ما در تمام مناسبت ها در طول سال مراسم گرامیداشت یاد شهدا و تجلیل از جانبازان را داریم. بسیاری از هیئت های ورزشی و ورزشکاران ما به صورت منظم بر مزار شهدا حاضر می شوند، همچنین برنامه های بازدید از خانواده های معظم شهدا را داریم.»

مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت ورزش و جوانان درباره عدم رویایی ورزشکاران ایران با نمایندگان رژیم صهیونیستی نیز گفت: «یکی از موارد استکبارستیزی در ورزش، عدم رویارویی با نمایندگان رژیم صهیونیستی است. این همان فرهنگ ایثار و پهلوانی است. ما از این ورزشکاران که حاضرند برای دفاع از ارزش ها و آرمان مقدس، از سال ها تلاش خود و رفتن روی سکو بگذرند، با کمک سازمان ورزشکاران تجلیل می کنیم. همانطور که مقام معظم رهبری فرموند باید از این ورزشکاران به صورت ویژه تجلیل کرد. ما هر سال همایش تجلیل از ورزشکاران جوانمرد را در برنامه خود داریم و امسال نیز این همایش برگزار خواهد شد. محدودیت های کرونایی باعث توقف حرکت رو به پیشرفت کشور نخواهد شد و با رعایت پروتکل های بهداشتی این همایش نیز برگزار خواهد شد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *