مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش: سال هاست در مرزهای فرهنگی در حال جنگ هستیم/ دشمنان چشم دیدن موفقیت ملت ایران را ندارند

فرشید طهماسبی مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان با حضور در نمایشگاه گرامیداشت چهلمین سالکرد هفته دفاع مقدس گفت: عرصه دفاع مقدس منحصر به جنگ فیزیکی در مرزها نیست و سالهاست در سایر مرزهای فرهنگی نیز در حال مبارزه هستیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج ورزشکاران، فرشید طهماسبی مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان در غرفه مشترک وزارت ورزش و بسیج ورزشکاران در نمایشگاه گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس حضور پیدا کرد.

طهماسبی درباره دیپلماسی های ورزشی درعرصه بین المللی گفت: «درباره عرصه دفاع مقدس منحصر به جنگ فیزیکی در مرزها نیست و سالهاست در سایر مرزهای فرهنگی نیز در حال مبارزه هستیم. دشمن نیز از ابزارهای مختلفی استفاده میکند و موفقیت های متعدد در عرصه ورزش باعث حسادت دشمنان شده است. دشمنان از راه های مختلف تلاش می کنند تا این موفقیت ها را از مردم ایران بگیرند اما ما با یک دیپلماسی موفق که هم از سوی وزیر ورزش و هم از سوی کارشناسان راهنمایی گرفتیم، توانستیم وجهه بین المللی ایران را حفظ کنیم و نقشه دشمنان را نقش بر آب کنیم. در آینده نیز خبرهای خوب خواهید شنید و ما از موضع مفعل درخواهیم آمد و حالت تهاجمی خواهیم گرفت. فشارهای بین المللی هرگز نخواهد توانست مردم ایران را از پا در بیاورد زیرا مردم، دولت و حکومت با هم همصدا هستند.»

وی درباره حضور بانوان محجبه ایران در رقابت های ورزشی بین المللی گفت: «حجاب یک ارزش است و در کشورهای پیشرفته نیز یه این نکته رسیده اند که حجاب یک محدودیت نیست.»

مدیرکل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان درباره استفاده از ظرفیت ورزشکاران در ترویج فرهنگ ایران در عرصه جهانی نیز گفت: «بسیاری از ورزشکاران که قهرمان بودند امروز وارد بدنه مدیریتی کشور شدند. یکی از کارهایی که باید انجام دهیم این است که این ورزشکاران را وارد کرسی های بین المللی کنیم. ما باید این افراد را توانمند سازیم تا بتوانیم کرسی های بین المللی را تصاحب کنیم تا بتوانیم از این کرسی ها صدای و فرهنگ خود را به گوش جهانیان برسانیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *