فرمانده یگان مخابرات ارتش در بازدید از نمایشگاه اقتدار40:مخابرات در دوران دفاع مقدس نقش مثبت و  بسزایی در عملیات های نظامی ایفا کرد

مخابرات در دوران دفاع مقدس نقش مثبت و  بسزایی در عملیات های نظامی ایفا کرد

امیر سرتیپ دوم صفوی با اشاره به نقش یگان مخابرات در دوران دفاع مقدس گفت: مخابرات در دوران دفاع مقدس نقش مثبت و  بسزایی در عملیات های نظامی  ایفا کرد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم  سید جواد صفوی فرمانده یگان مخابرات ارتش، درباره نقش این یگان در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: مخابرات در دوران دفاع مقدس نقش مثبت و  بسزایی در عملیات های نظامی ایفا کرد.

وی با بیان اینکه هر عملیاتی بدون ارتباطات امکان پذیر نیست، ادامه داد: در دوران دفاع مقدس مخابرات نیز پا به پای سایر گروه ها و یگان ها ارتش از ابتدای جنگ در مناطق عملیاتی و کلیه قرارگاه ها حضور داشت و ارتباط کل عملیات ها را برقرار می کرد.

امیر سرتیپ دوم صفوی درباره بخش فرماندهی کنترل  در حوزه مخابرات افزود: فرماندهی کنترل لازمه هر نیروی نظامی بوده که مجموعه ای از  سامانه های مختلف ارتباطی است و می تواند فرماندهی را در اجرای عملیات های نظامی کمک کند و در دوران دفاع مقدس این فرماندهی به نحو مطلوب در عملیات های نظامی انجام شد و نقش موثری در پیشرفت عملیات ها داشت.

وی  درباره تجربیات دوران دفاع مقدس در پیشرفت حوزه مخابرات خاطر نشان کرد: قطعا تجهیزات و سامانه های مخابراتی پس از دوران دفاع مقدس پیشرفت بالایی داشته و این تجهیزات تولید داخل بوده  که به همت متخصصان ایرانی ساخته شده و این تجهیزات بومی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به کار گرفته می شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *