غرفه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نمایشگاه اقتدار چهل

غرفه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آثاری از جنایت های داعش از جمله شمشیرها و قداره‎‌های گروهک داعش، پیراهن شهید کودک ترور و کاشی‌های معرق آسیب دیده حضرت زینب (ص) را  در نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت به نمایش گذاشته است.

به گزارش مرکز رسانه‌ای نمایشگاه ملی اقتدار چهل، نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت پنجمین روز کاری خود را سپری کرد.

در غرفه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آثاری از جنایت های داعش از جمله شمشیرها و قداره‌های گروهک تروریستی داعش به نمایش گذاشته شده است. همچنین پیراهن محمدطاها اقدامی، شهید کودک ترور دیده می‌شود. کاشی‌های معرق آسیب دیده متعلق به حرم حضرت زینب (ص) نیز در این غرفه یادآور ایثار و از جان گذشتگی شهدای مدافع حرم است.

در غرفه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، همچنین ده ها جلد کتاب دیده می‌شود. کتاب‌هایی که از زمان تأسیس موزه تا کنون به همت مدیریت این موزه منتشر شده است. به گفته مسئول غرفه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بیشتر این کتاب‌های در دو سال اخیر منتشر شده‌اند.

گوشه دیگری از این غرفه، کتاب‌های صوتی وجود دارد که به همت دست اندرکاران موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتشر شده است.

موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تا کنون حامی بیش از صد پایان‌ نامه کارشناسی ارشد یا دکتری شده است. مسئولان غرفه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بخشی از پایان نامه‌های منتخب حمایت شده را به نمایش گذاشته‌اند.

بخشی از تندیس‌هایی که موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در طی چندین سال دریافت کردند، در بخش دیگری از این غرفه به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 11 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *