غرفه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نمایشگاه دفاع مقدس قوه قضاییه

مسئول غرفه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: نقش سازمان ثبت در حوزه بازسازی نقاط ویران شده در دوران دفاع مقدس از طریق نقشه برداری مناطق بسیار مهم بود و ما توانستیم در این نقاط خرابی‌ها را بازسازی کنیم.

به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛ نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه از دوم مهرالی نهم مهرماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. در این نمایشگاه سازمان‌ها و ارگان‌های زیرمجموعه این قوه غرفه‌هایی برای ارائه دستاوردهای سازمان مطبوع خود در دوران دفاع مقدس و ارائه اطلاعات لازم به بازدیدکنندگان تشکیل دادند که در این مجال با مسئول غرفه سازمان ثبت اسناد واملاک کشور گفت‌وگویی انجام دادیم که با هم می‌خوانیم.

داریوش مهرزادیان مسئول غرفه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در گفت‌وگو با میزان بیان کرد: در این غرفه سعی می‌کنیم دستاوردهای دفاع مقدس در قوه قضاییه را در معرض عموم قرار بدهیم.

وی افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نقش مهمی در دوران دفاع مقدس و بعد از جنگ تحمیلی در کشور داشت که یکی از مهم‌ترین خدمات این سازمان در دوران جنگ تحمیلی پررنگ شدن بحث کاداستر بود. مسئول غرفه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: نقش سازمان ثبت در دوران دفاع مقدس در حوزه بازسازی نقاط ویران شده از طریق نقشه برداری مناطق بسیار مهم بود و ما توانستیم در این نقاط خرابی‌ها را بازسازی کنیم.

مهرزادیان گفت: در غرفه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تلاش کردیم اقداماتی را به بازدیدکنندگان ارائه دهیم از جمله جابجایی و نجات پرونده‌های ثبتی توسط همکاران ثبت اسناد و املاک در جنوب کشور در دوران دفاع مقدس. اتفاق بی‌نظیری که خدمات زیادی را به مردم آبادان ارائه کرد و مفقودی پرونده‌ها را به صفر رساند.

وی اظهار کرد: ما تصمیم داشتیم پرونده‌های ثبتی بقیه نقاط درگیر جنگ را نیز از خرابی نجات دهیم اما به دلیل اینکه جنگ همه چیز را تخریب کرده بود امکان انتقال پرونده‌های تخریب شده به شهرهای دیگر از بین رفت.

مسئول غرفه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور طی دوران جنگ تحمیلی 11 شهید به انقلاب تقدیم کرده است و ما سعی کردیم با ایجاد فضای نو و جدید در غرفه یاد و خاطره آن شهدای گرانقدر را گرامی داشته و آثار مرتبط را به بازدیدکنندگان ارائه دهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *