غرفه دیوان عدالت اداری در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه

نماینده دیوان عدالت اداری در مستندسازی قوه قضاییه گفت: یکی از وظایف این دیوان رسیدگی به شکایات جانبازان از بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در این باره آرایی نیز برای استیفای حقوق ایثارگران صادر شده است.

به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس؛ نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه از دوم مهرالی نهم مهرماه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد. در این نمایشگاه سازمان‌ها و ارگان‌های زیرمجموعه این قوه غرفه‌هایی برای ارائه دستاوردهای سازمان مطبوع خود در دوران دفاع مقدس و ارائه اطلاعات لازم به بازدیدکنندگان تشکیل دادند که در این مجال با مسئول غرفه دیوان عدالت اداری گفت‌وگویی انجام دادیم که با هم می‌خوانیم.

حجت الاسلام و المسلمین علی شاهمرادی مسئول غرفه دیوان عدالت اداری در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه در گفت‌وگو با میزان بیان کرد: در این غرفه بخشی از فعالیت دیوان عدالت اداری بعد از دوران دفاع مقدس به مردم ارائه می‌شود.

نماینده دیوان عدالت اداری در مستندسازی قوه قضاییه افزود: فلسفه تشکیل دیوان عدالت اداری رسیدگی به تظلمات مردم از ارگان‌های دولتی و نهادهای انقلابی همچون شهرداری، آموزش و پرورش و … است.

وی با بیان اینکه وظیفه دیوان عدالت اداری در ماده 173 قانون اساسی جمهوری اسلامی اشاره شده است، گفت: به عنوان مثال یکی از وظایف این دیوان رسیدگی به شکایات جانبازان از بنیاد شهید و امور ایثارگران است که در این باره آرایی نیز برای استیفای حقوق ایثارگران صادر شده است.

وی گفت: همچنین در این غرفه مشاوره و راهنمایی لازم به مراجعه کنندگان درباره نحوه تقدیم دادخواست، طرح شکایت، صدور آرا بدوی و تجدید نظر و  نحوی اجرای حکم به اطلاع مردم می‌رسد.

https://www.mizanonline.com/002lcu

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *