ضرورت آشنایی بیشتر جوانان با دفاع مقدس/ ارتش در قلب مردم جای دارد

امیر حیدری گفت: ضروری است با گذشت زمان از دفاع مقدس جوانان هر روز با فرهنگ و دستاوردهای این دفاع بیشتر آشنا شوند.
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، امیر کیومرث حیدری در بازدید از نمایشگاه دفاع مقدس در مورد این نمایشگاه گفت: نمایشگاه امسال با توجه به شرایط کرونا با ابتکار در فضای خاصی برگزار شده و در غرفه های نمایشگاه دستاوردها و تجهیزات نیروها در مقیاس کوچک به نمایش درآمده است تا بازدیدکنندگان در جریان این تجهیزات قرار بگیرند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به انتقال تجربیات دفاع مقدس به نسل جوان افزود: همان گونه که هر سلاحی یک بردی دارد، هر نمایشگاه نیز برد خاصی داشته و این نمایشگاه در یک مقطع زمانی قرار دارد و می تواند در قیاس با هفته دفاع مقدس به همین اندازه مفید واقع شود زیرا نسل جوان ما تشنه بیشتر دانستن هستند و باید مسئولان بر روی موضوع بهتر دانستن و اطلاعات بیشتر دادن کمک کنند.

وی ادامه داد: همان گونه که رهبر انقلاب فرمودند دفاع مقدس گنجینه ای است که دانش در آن نهفته شده و این نمایشگاه تلاش مقدسی است و استمرار این تلاش می تواند برای نسل جوان ما موثر باشد تا با دفاع مقدس ارتباط خوبی برقرار کنند.

امیر حیدری خاطرنشان کرد: ضروری است با گذشت زمان از دفاع مقدس جوانان هر روز با دستاوردها و فرهنگ این دفاع بیشتر آشنا شوند. الحمدالله جایگاه ارتش در میان مردم بسیار رفیع است و ارتش در گستره عظیم ولایت مداری و پا در رکابی در قلب مردم جای خود را باز کرده است و همواره ارتش فدای ملت و ملت فدای ارتش است و این موضوع در بیانات رهبر انقلاب همواره مورد تاکید قرار دارد.

فرمانده نیروی زمینی در مورد ابعاد معیشتی کارکنان ارتش اظهار کرد: فرماندهان ارتش شبانه روز تلاش می کنند تا منزلت اجتماعی خوبی برای کارکنان ارتش فراهم شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار شبستان در مورد اینکه چهل سالگی دفاع مقدس نماد چیست، گفت: چهل سالگی یعنی اینکه چهل سال از دفاع مقدس گذشته است و همان گونه که فرمانده معظم کل قوا تاکید کردند باید جوانان را بیشتر با نمادها و معارف دفاع مقدس آشنا کنیم.

وی گفت: در این چهل سال تجربیات مختلفی اندوخته ایم تا به نسل های مختلف بگوییم که چگونه در این سال ها از انقلاب دفاع کردیم و اگر جنگی رخ دهد، شما عزیزان وظیفه دفاع از کیان اسلامی را بر عهده دارید زیرا ما در هشت سال دفاع مقدس یک وجب از خاک عزیز کشورمان را از دست ندادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *