صفری: شهید درفشی‌ برای رفتن به جبهه سر از پا نمی‌شناخت

معاون حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه و دستاوردهای دوران دفاع مقدس قوه قضاییه ضمن بیان خاطره‌ای از شهید درفشی‌، گفت: این شهید والامقام از دانشجویان دانشکده علوم قضایی بود. با اینکه نظامی نبود اما پرجنب و جوش بود و برای رفتن به جبهه سر از پا نمی‌شناخت.

محمود صفری در حاشیه بازدید از نمایشگاه و دستاوردهای دوران دفاع مقدس قوه قضاییه در گفت‌وگو با میزان، ضمن بیان خاطره‌ای از شهید محمدحسین درفشی‌، گفت: شهید درفشی از دانشجویان دانشکده علوم قضایی بود که همزمان با دوران قضاوت بنده در سازمان قضایی نیروهای مسلح مشغول کارآموزی بود. او با اینکه نظامی نبود اما پرجنب و جوش بود و کارهای اداری انجام می‌داد و رفتن به جبهه سر از پا نمی شناخت.

معاون حقوقی سازمان قضایی نیروهای مسلح ادامه داد: زمانی که شهید درفشی‌ برای گرفتن مرخصی برای رفتن به جبهه نزد من آمد به او گفتم «تا شهید نشوی دست برنمی داری». او خیلی فعال بود و در هر حوزه ای تلاش می‌کرد.

وی ادامه داد: از شهید درفشی‌ دختری به یادگار مانده که اکنون از همکاران ما در قوه قضاییه است. در منطقه حشمتیه هم محلی بودیم وقتی نجمه 3 ساله‌ بود او را به مسجد می آورد. کودک مشغول بازی می‌شد و شهید والامقام به کارهای خود رسیدگی می‌کرد.

صفری گفت: شهید درفشی‌ 21 دی ماه 1365 در عملیات کربلای 5 در شلمچه به فیض شهادت نائل آمد، پیکر این شهید والامقام حدود 10 الی 12 سال مفقود بود و بعد از بازگشت پیکر شهید در زادگاهش همدان به خاک سپرده شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *