صارمی: نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه مردم را با حقایق دوران جنگ تحمیلی آشنا کرد

رییس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در قوه قضاییه گفت: در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه بر آن بودیم تا بخشی از تلاش‌های قوه قضاییه در 4 دهه گذشته را به مردم و بویژه نسل جوان انتقال دهیم تا بدانند که ما در اوائل انقلاب و دوران دفاع مقدس با چه موضوعاتی مواجه بودیم.

خبرگزاری میزان – مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه امروز با حضور محمدرضا صارمی رییس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در قوه قضاییه، دست اندرکاران، نمایندگان 14 غرفه شرکت کننده و بازدیدکنندگان برگزار شد.

رییس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در قوه قضاییه در اختتامیه این نمایشگاه گفت: امسال اولین سالی بود که قوه قضاییه در یک نمایشگاه ملی حاضر شد و تمام بخش‌های این قوه به ارائه نقش و عملکرد خود در دوران دفاع مقدس پرداختند.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت هفته قوه قضاییه در سال 98 که بر تبلیغات و اطلاع رسانی با وصف هنرمندانه تاکید کرده بودند؛ افزود: برگزاری اولین نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه می‌تواند از مصادیق اجرای این فرمان معظم له باشد.

صارمی گفت: طی 10 روز برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه افراد زیادی از غرفه‌های آن دیدن کردند که بنا به گفته بازدیدکنندگان بسیاری از مطالب غرفه‌ها برای آنها جالب بود و تصور نمی‌کردند دستگاه قضایی در دوران دفاع مقدس به غیر از اعزام نیرو و کمک‌های نقدی و غیرنقدی اقدام دیگری در پرونده خود داشته باشد؛ اما به گفته عموم مردم حجم عظیم و بی‌بدیلی از اقدامات بخش‌های مختلف قوه قضاییه در عرصه دفاع مقدس را در این نمایشگاه شاهد بودند.

وی افزود: طی دوران 8 ساله دفاع مقدس در سازمان‌ها و نهادهای تابعه قوه قضاییه از جمله سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، سازمان پزشکی قانونی، سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، دادگستری‌ها، دادگاه‌های انقلاب و … اقدامات زیادی انجام شده که همگی بیانگر نقش قوه قضاییه در دوران دفاع مقدس است که دوشادوش نیروهای مسلح وظیفه خود را در جنگ تحمیلی انجام داد.

رییس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در قوه قضاییه بیان کرد: اگر در دوران دفاع مقدس دادگاه‌های انقلاب و نظامی به موقع وارد عمل نمی‌شد و گروهک‌ها، تروریست‌ها و گروه‌های تجزیه طلب، جواسیس و … را مجازات نمی‌کردند معلوم نبود چه اتفاقی می‌افتاد و ممکن بود آسیب جدی از این بخش‌ها به انقلاب وارد شود.

وی با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه گفت: امروز در کنار فعالیت‌های قوه قضاییه در دوران دفاع مقدس، برای ارائه تحولات 4 دهه گذشته در این قوه و بخش‌های مختلف با بهره‌گیری از سامانه‌های مجازی برای پاسخگویی به مردم در این نمایشگاه حاضر شدیم.

صارمی گفت: در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه بر آن بودیم تا بخشی از تلاش‌های قوه قضاییه در 4 دهه گذشته را به عموم به خصوص به نسل جوان انتقال بدهیم تا بدانند که ما در اوائل انقلاب و دوران 8 ساله دفاع مقدس با چه موضوعاتی مواجه بودیم.

رییس ستاد بزرگداشت هفته دفاع مقدس در قوه قضاییه گفت: در بین بازدیدکنندگان از نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه برخی سفرای کشورهای مختلف نیز حاضر شدند. وقتی اسامی و تصاویر 17 هزار شهید ترور را مشاهده کردند بسیار برای آنها جالب بود.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در پیام افتتاحیه چهلمین نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس فرمودند «دشمن برای تحریف این تاریخ آماده است»، تاکید کرد: دشمن تلاش می‌کند حقایق انقلاب و دفاع مقدس در اذهان عمومی تببین نشود و ما در اقدام متقابل نباید اجازه دهیم این نیت شوم دشمن به نتیجه برسد.

صارمی ضمن اشاره به اینکه امسال برگزاری اولین نمایشگاه دفاع مقدس قوه قضاییه را با همکاری نهادها و سازمان‌های ذی ربط آغاز کردیم در پایان گفت:  مسلما هر کاری در ابتدا نقائصی دارد. باید در سال‌های آینده تلاش کنیم تا به نحو شایسته‌تری این نمایشگاه برگزار شود و بتواند اهداف خود را در زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان و دوران 8 سال دفاع مقدس دنبال کند.

نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت قوه قضاییه از دوم الی نهم مهرماه برگزار شد و در نهایت به دلیل استقبال بازدیدکنندگان و نخبگان با 2 روز تمدید در 11 مهرماه به کار خود پایان داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *