شهردار تهران: موزه دفاع مقدس خلاقیت، نوآوری و اعتماد به نفس را ترویج می‌کند

شهردار پایتخت در سخنرانی خود به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بهترین مکان برای انتقال فرهنگ ‌مقاومت در دوران دفاع مقدس به نسل امروز و نمایش ایثار و مقاومت مردم است. موزه دفاع مقدس خلاقیت، نوآوری و اعتماد به نفس را ترویج می‌کند.

به گزارش مرکز رسانه‌ای نمایشگاه اقتدار چهل، پیروز حناچی در مراسم چلچراغ شقایق‌ها، یادواره جهادگر شهید سردار سید محمد تقی رضوی و شهدای مهندسی رزمی در هشت سال دفاع مقدس که با حضور خانواده شهدای جهاد سازندگی و شهرداری تهران در نمایشگاه اقتدار ۴۰ در سالن همایش‌های خلیج فارس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، گفت:‌ هر سال در این زمان بوی خوش رایحه دوران دفاع مقدس به مشام می‌رسد و یادآور رشادت عزیزان در نقاط مختلف ایران هستیم که یاد و نام آنها همیشه زنده و مستدام در نزد مردم ایران در جای جای کشور است.

شهردار تهران با اشاره به چهلمین سالگرد دفاع مقدس، ادامه داد: در ادبیات، عدد چهل، سال بلوغ است و امسال هم در کشور چهلمین سال دفاع مقدس است و با استفاده از این تجربیات آینده کشور را ترسیم می کنیم. جنگ با رهبری حضرت امام خمینی (ره) برای ایران فرصتی برای انسجام و آمادگی برابر قدرت‌های جهانی شد و موفقیت‌های ایران از فرمایشات امام(ره) و استفاده از منویات مقام معظم رهبری در این زمان نشات گرفته است.

حناچی گفت: امروز علاوه بر گرامیداشت یاد شهدای شهرداری تهران، یاد شهدای رزمی مهندسی جهاد را هم گرامی می داریم. مهندسی رزمی از روزهای ابتدای جنگ تشکیل شد و نقش مهندسی رزمی در دوران دفاع مقدس و پیروزی های رزمندگان در عملیات های مختلف بسیار مهم و ارزشمند است. موفقیت‌ها ما در جنگ مانند شکست حصر آبادان که امروز سالروز گرامیداشت آن است را در این مهندسی رزمی در جنگ می بینیم. در عملیات «خیبر» و «والفجر ۸» بیشترین نقش مهندسی و رزمی در جنگ به وجود آمد.

شهردار تهران در پایان سخنانش ضمن تشکر از دست اندرکاران موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بهترین مکان برای انتقال فرهنگ ‌مقاومت در دوران دفاع مقدس به نسل امروز و نمایش ایثار و مقاومت مردم است. موزه دفاع مقدس خلاقیت، نوآوری و اعتماد به نفس را ترویج می‌کند.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *