شب شعر هنرمندان الیگودرز به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد

امام جمعه الیگودرز در شب شعر هنرمندان این شهرستان که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد گفت: روحیه امیدوار و لطیف شما هنرمند نباید فقط به جمع های خودتان بسنده شود، بلکه سعی کنید این روحیه را به جامعه نیز تزریق کنید.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی الیگودرز عصر روز گذشته حجت الاسلام سرلک در شب شعر هنرمندان این شهرستان که به مناسبت هفته دفاع مقدس در دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: روحیه امیدوار و لطیف شما هنرمند نباید فقط به جمع های خودتان بسنده شود، بلکه سعی کنید این روحیه را به جامعه نیز تزریق کنید.
وی افزود: خیلی از مسائل و مشکلات را با زبان شعر می توان بیان کرد.
امام جمعه الیگودرز تاکید کرد: ما هنرمند کم نداریم، بلکه کم توجهی شده و آن قدر درگیر کارهای سیاسی شدیم که از این سرمایه ها مهم غافل شده ایم که امیدواریم با سرمایه گذاری در این عرصه بتوانیم شاهد گسترش هنر و ادبیات خصوصا در بحث شعر و شاعری در شهرستان باشیم.
میثم محتشم آرا سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی الیگودرز نیز ضمن تقدیر و تشکر از امام جمعه و حاضرین در جلسه گفت:  از آنجا که هر جریانی با خودش ادبیاتی همراه می‌آورد، دفاع مقدس نیز توانست ادبیات خاص خود را در شعر و ادب فارسی ایجاد کند.
وی درادامه بیان داشت نسل اول شعر دفاع مقدس، در آغاز مانند هر حرکت جدیدی ناپخته بود، اما از حدود سالهای 63، 64 به ادبیاتی می‌رسیم که بی تردید ماندگار خواهد بود، چراکه از شعار گذشته و به عمق و شعور رسیده است.
محتشم همچنین ابراز داشت: که جنگ ما اتفاقی بود که خاطره و یادش فراموش نشدنی است و بنابراین همچنان می‌توان در این حوزه کار کرد و اثر آفرید.
سرهنگ برامکی فرمانده سپاه ناحیه الیگودرز نیز گفت:امروز زبان شعر می تواند کمک بزرگی برای معرفی مقاومت هشت ساله ما باشد، مقاومتی که ویژگی آن عشق، علم و عقل بود.
وی گفت : با زبان شعر می تواند روحیه مقاومت را برای همیشه زنده نگه داشت.
گفتنی است دراین مراسم ضمن تقدیر از هنرمند رزمنده علیرضا نعمت الهی،  تعدادی از شاعران شعرهای خود را با موضوع عاشورا و هشت سال دفاع مقدس خواندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *