مدیرعامل موزه دفاع مقدس: نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل سالگی دفاع مقدس برگزار می شود

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس یکی از مهمترین برنامه ها به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است که در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور وزارتخانه ها، سازمان ها، و دستگاه ها و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، دومین نشست روسای ستادهای گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس کشور، دکتر علی اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و دبیر ستاد مرکزی، یکشنبه دوم شهریور، برگزار شد.

دکتر جعفری در این نشست با ارایه گزارشی از فعالیت های ستاد مرکزی، اظهارداشت: امسال به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، 1061 برنامه توسط نیروهای مسلح ، 709 برنامه به همت وزارتخانه ها، سازمان ها و نهادهای کشوری (ستادی) ، 21 هزار و 813 برنامه توسط سازمان صدا و سیما ، 2 هزار و 918 برنامه به همت ستادهای استانی و در مجموع 26 هزار و 501 برنامه، اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد: این برنامه ها از سوم خرداد آغاز شده اند و تا پایان سال 1399 در طول 43 هفته، ادامه خواهند داشت. عمده برنامه های مهم، گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در مناسبت های سوم خرداد، هفته دفاع مقدس، روز جهانی مقاومت، دهه فجر، مناسبت های مرتبط با هریک از دستگاه های کشوری و لشگری و مناسبت های خاص هر استان است.

دبیر ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، تاکید کرد: تمام این برنامه ها در راستای نامگذاری سال 1399 از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تقویت و تبیین شعار محوری «ما قوی هستیم» است.

دکتر جعفری با بیان اینکه مردم باید امسال بروز و ظهور چهلمین سالگرد دفاع مقدس را با تفاوت بیشتری احساس کنند، گفت: نمایشگاه ملی دستاوردهای چهل سالگی دفاع مقدس یکی از مهمترین برنامه ها به این مناسبت است که  در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور وزارتخانه ها، سازمان ها، و دستگاه ها و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد. البته با توجه به تداوم شرایط شیوع همه گیری ویروس کرونا و فاصله گذاری های اجتماعی، قصد داریم این نمایشگاه را با استفاده از توان سازمان صدا و سیما، رسانه ها و  ظرفیت های مجازی، به خانه های مردم ببریم.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در پایان پیشنهاد کرد: بهتر است هریک از نهادهای لشگری و کشوری نقش نهاد خود را در دوران هشت سال دفاع مقدس، تبدیل به کتاب کنند.

در پایان این نشست از سامانه گزارشگیری فعالیت های سازمان ها در گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، رونمایی شد.

پایان مطلب./