سردار کارگر: نمایشگاه اقتدار چهل، نمره قبولی گرفت

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت در چهلمین سالگرد دفاع مقدس به خوبی برگزار شد و نمره قبولی گرفت.

به گزارش مرکز رسانه‌ای نمایشگاه ملی اقتدار چهل، سردار بهمن کارگر از نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت بازدید کرد. رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از غرفه‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران، قوه قضائیه وزارت خانه‌های قوه مجریه و سایر غرفه‌ها بازدید کرد.
سردار بهمن کارگر در حاشیه بازدید خود از نمایشگاه اقتدار چهل گفت: با وجود شیوع ویروس کرونا و نبود زمان کافی جهت برنامه‌ریزی، نمایشگاه به‌ خوبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برپا شد و نیرو‌های مسلح عملکرد مطلوب و حضور چشمگیری در این نمایشگاه داشتند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: متاسفانه بخش دولتی و سازمان‌های تابعه در این نمایشگاه آنطور که انتظار می‌رفت، خوب ظاهر نشدند؛ البته که به‌طور طبیعی سوابق نیرو‌های مسلح در دفاع مقدس بیشتر از نهاد‌های دولتی است.

رئیس ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس تصریح کرد: در این زمینه، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به‌ دنبال برپایی نمایشگاه دائمی با موضوع دفاع مقدس است تا سازمان‌ها و نهادهای مختلف لشکری و کشوری با حضور در این نمایشگاه به تشریح نقش و عملکرد خود در دوران دفاع مقدس بپردازند.

سردار کارگر در ادامه با اشاره به نقش مساجد در دوران دفاع مقدس گفت: مساجد در دوران دفاع مقدس نقش سنگر را ایفا می‌کردند و بر این اساس انتظار می‌رود سازمان امور مساجد، نقش سنگر بودن مساجد را با حضور در نمایشگاه‌هایی همچون نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت به بهترین نحو ممکن برای مردم تبیین کنند.

وی از آحاد مردم خواست تا به هر شکل ممکن نقش خود در دوران دفاع مقدس را جهت ارائه و اشاعه به نسل جدید و آیندگان تبیین و تشریح کرده و در ترویج فرهنگ دفاع مقدس کوشا باشند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه نمایشگاه امسال به خوبی برگزار شد و نمره قبولی گرفت، در تشریح برنامه‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در سال جاری گفت: ما ۴۳ هفته را از سوم خرداد تا ۲۹ اسفند سال جاری برنامه‌ریزی کرده‌ایم؛ لذا برنامه‌های ما در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه خواهد داشت و در هر هفته برنامه‌های مختلفی برگزار خواهد شد و در این راستا سازمان‌ها، نهاد‌ها و به‌خصوص موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برنامه‌های ویژه‌ای را با موضوع دفاع مقدس برگزار خواهند کرد.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در پاسخ به سوالی درباره آخرین تصمیمات این ستاد در خصوص برگزاری اردوهای راهیان نور امسال با وجود بیماری کرونا گفت: در تعامل با ستاد ملی مبارزه با کرونا طرحی را با وجود شیوع ویروس کرونا تدوین کرده‌ایم و مصمم به برگزاری راهیان نور هستیم که امیدواریم ستاد ملی مبارزه با کرونا نیز طرح ما را قبول کند.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 11 مهر از ساعت 9 تا 17 در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره  این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *