سردار کارگر: نسل جوان امروز از نسل جوان دفاع مقدس مقاوم‌تر است

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: نسل جوان امروز از نسل جوان دفاع مقدس مقاوم‌تر است. جوانان امروز با این همه تهاجم فرهنگی، محکم ایستاده‌اند. به مدافعان حرم نگاه کنید. بعضی جوانان شناسنامه افغانستانی گرفتند تا موفق به حضور در جبهه‌های رزم شوند.

سردار بهمن کارگر در گفت‌وگو زنده با مرکز رسانه ای نمایشگاه ملی اقتدار چهل، اظهار کرد: ما برای چهلمین سالگرد دفاع مقدس از ابتدای سال 99 برنامه ریزی کردیم. ما از سوم خرداد 43 هفته برنامه داشتیم. یکی از آن هفته‌ها، هفته دفاع مقدس بود. 505 ستاد از همان زمان در سراسر کشور فعال شد. مسئول ستاد مرکزی خود بنده هستم. آقای دکتر علی اصغر جعفری، مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دبیر ستاد مرکزی هفته دفاع مقدس هستند.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با بیان اینکه «مشابه نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت در استان‌های دیگر برپا شده و مردم در حال بازدید از این نمایشگاه هستند» گفت: هفته دفاع مقدس امسال فوق العاده بود. یک اتفاق مهم هم افتاد و آن ارتباط تصویری مقام معظم رهبری با بیش از یک میلیون پیشکسوت بود. این برنامه زنده در چهل سال گذشته سابقه نداشت چرا که ایشان منشور دفاع مقدس را خدمت رزمندگان ارائه کردند.

وی با اشاره به افتاحیه نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس کل ستاد نیروی‌های مسلح گفت: در این افتتاحیه به طور همزمان هشت موزه استانی افتتاح شد. در این نمایشگاه پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت می‌شود. مردم ما هم فهیم هستند چرا که در عین اینکه از نمایشگاه بازدید می‌کنند، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کرده و ماسک می‌زنند.

سردار کارگر تأکید کرد: نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت برای نیروهای مسلح نیست. نیروهای مسلح بخشی از این نمایشگاه است. پیروز اصلی میدان جنگ مردم بوده و هستند. تا زمانی که مردم پشتیبان نظام هستند، این نظام مقتدر است. مردم ما، عالم و عاقلند. می‌دانند کجا باید در صحنه بیایند. مثل کمک‌های مومنانه در مبارزه با ویروس کرونا یا تشیع جنازه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی. طبق آمار دوستان ما 25 میلیون نفر به صحنه آمدند.

وی با اشاره به محدودیت‌هایی که ویروس کرونا برای برگزاری نمایشگاه ایجاد کرده بود، اظهار کرد: برای چهلمین سالگرد دفاع مقدس، باید بیشتر از این‌ها کار می‌کردیم اما به خاطر ویروس کرونا، محدودیت داشتیم. البته ما تسلیم محدودیت‌ها نشدیم و در عین رعایت ضوابط بهداشتی، نمایشگاه را برگزار کردیم.

وی افزود: سال 96 مقام معظم رهبری در مورد اهمیت به پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس سخنرانی کردند. ما در همان سال از 500 فرمانده تقدیر کردیم. سال 97 از 20 هزار و سال 98 از 200 هزار نفر تقدیر کردیم. امسال به کمک خداوند از یک میلیون رزمنده تقدیر کردیم.

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پاسخ به این پرسش که پیام چهلمین نمایشگاه دفاع مقدس برای دشمنان خارجی چیست؟ گفت: دشمنان دنبال این هستند که مردم دفاع مقدس را فراموش کنند. بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در پی جلوگیری از فراموشی و تحریف دفاع مقدس است. دفاع مقدس یک مدل است. مدلی است که هر کشوری که آن را اجرایی می‌کند، موفق می‌شود. سوریه، لبنان، عراق، فلسطین اشغالی از این طرق موفق شدند. دفاع مقدس، ایران را تضمین و تثبیت کرد.

سردار کارگر با استناد به سخنان سپهبد شهید سلیمانی گفت: ایشان همیشه می‌گفتند که اگر جامعه آخر زمانی را بخواهیم نشان دهیم، دفاع مقدس را باید نشان دهیم. همه فضیلت‌ها در دفاع مقدس است. حاج قاسم می‌گفتند که دفاع مقدس قله است و ما دامنه‌ایم. دشمن می‌خواهد ما و مسئله دفاع را بد نام کند. امیدوارم این لیاقت را داشته باشیم که این امدادهای غیبی دفاع مقدس را به نسل‌های بعدی منتقل کنیم. پرجم دفاع مقدس خیلی مهم است و نباید بگذاریم پرچم دفاع مقدس زمین بماند.

وی ادامه داد: دشمنان اخیرا با مستندسازی سعی می‌کنند روایت مقاومت را منحرف کنند. اخیرا به یک نوار دسته چندم دست پیدا کردند و از آن سوء استفاده می‌کنند. همه این کشورهایی که این به دروغ سندسازی می‌کنند، دستشان به خون جوانان ما آلوده است.

سردار کارگر با بیان اینکه «دشمن می‌خواهد سلحشوری ما را منحرف کند» گفت: نسل جوان امروز از نسل جوان دفاع مقدس بهتر است. جوانان امروز با این همه تهاجم فرهنگی، محکم ایستاده‌اند. به مدافعان حرم نگاه کنید. بعضی جوانان شناسنامه افغانستانی گرفتند تا موفق به حضور در جبهه‌های رزم شوند. جوانان ما قبل از ماجرای کرونا سالانه دسته دسته به راهیان نور می‌رفتند. طبق آمار در یک سال 7 میلیون جوان در بازه سنی 15 تا 20 به جبهه رفتند. کمک‌های مومنانه در کرونا هم توسط جوانان صورت گرفت. بی شک اگر روزی جنگ شود، جوانان بیشتری برای مقاومت می‌رود. انشالله که هیچ وقت جنگ نشود. دفاع مقدس همانطور که از نامش پیداست، مقاومت بود نه حمله. هیچ وقت به فکر هجوم و حمله نبودیم و نخواهیم بود.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 11 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره  این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *