سردار بهمن کارگر: موزه دفاع مقدس تا سال 1404 در همه استان ها راه اندازی می شود

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس از افتتاح هشت موزه دفاع مقدس جدید در استان‌های ایران خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۲۳ موزه دفاع مقدس در کشور فعال است. بناست تا سال ۱۴۰۴ همه مراکز استان‌های کشور موزه دفاع مقدس افتتاح می‌گردد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، سردار بهمن کارگر در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت بیان کرد: موزه دفاع مقدس تهران دسترنج دکتر “محمدباقر قالیباف” در زمان مسئولیت ایشان در شهردار تهران بودند. امروز این مجموعه، موزه مادر موزه های دفاع مقس در کشور است.

وی در مورد مراسم‌هایی که امروز در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود، اظهار کرد: در راستای بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مورد ضرورت جلوگیری از تحریف روایت دفاع مقدس ۶۸ پروژه کلان کشوری انجام شده که برای آن ۱۲ سال زحمت کشیده‌ایم. این پروژه در واقع جعبه سیاه هشت سال دفاع مقدس است. ۵۴ پروژه به اتمام رسیده و ۱۴ پروژه دیگر تا پایان سال به ثمر می‌رسد. همه این اسناد و مدارک در اختیار پژوهشکده‌ها، نویسندگان، فیلم‌سازان و مستندسازان قرار خواهد گرفت.

سردار کارگر با اشاره به افتتاح هشت موزه جدید در کشورگفت: ما تا چند سال گذشته فقط چهار موزه در تهران، همدان، خرمشهر و کرمان داشتیم. موزه کرمان به دست حاج قاسم سلیمانی افتتاح شده بود. 11 موزه دیگر تا سال 1396 افتتاح کردیم و هشت موزه نیز امروز افتتاح می‌کنیم در واقع هم‌اکنون 23 موزه دفاع مقدس در کشور داریم. قرار است تا سال 1404 همه مراکز استان‌های ما موزه دفاع مقدس داشته باشند.

نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر نمایشگاه، می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *