سرافرازی جانباز دفاع مقدس در قاب سه شنبه های تکریم

طرح ملی سه شنبه های تکریم با قدردانی از رشادت های «حسین محمدی» جانباز سربلند سال های جنگ تحمیلی در روستای حصه گاه از توابع شهرستان مانه و سملقان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ طرح ملی سه شنبه های تکریم به مناسبت ایام چهلمین سالگرد دفاع مقدس به همت کانون فرهنگی و هنری شهدای حصه گاه از توابع شهرستان مانه و سملقان برگزار شد و طی آن رشادت های جانباز سربلند «حسین محمدی» قدردانی شد.

«هاشم شیرازیان» مدیر ستاد هماهنگی کانون های فهما خراسان شمالی در این دیدار ضمن پاسداشت جانفشانی های ایثارگران و دفاع از مرز و بوم اسلامی  و یادآوری این نکته که دفاع ادامه دارد، گفت: امروز وظیفه داریم با زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و نشر سبک زندگی شهیدان از این سرمایه عظیم انسانی و اجتماعی محافظت کنیم.

وی با توضیح طرح ملی سه شنبه های تکریم افزود: این طرح به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس طراحی و برنامه ریزی شده که شناسایی و تکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران و  نیز الگوسازی برای جوانان و نوجوانان، در قالب تکریم چهره های ماندگار، نخبگان و نوجوانان ممتاز در عرصه های فرهنگی و هنری، اجتماعی، دینی و علمی  از اهداف برگزاری این طرح به همت کانون های مساجد است.

حجت الاسلام  رحمانی، امام جمعه پیش قلعه نیز در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و خلق حماسه در 8 سال دفاع مقدس و نیز اشاره به جنگ فرهنگی و اقتصادی دشمنان، مسجد را مهمترین جایگاه در مقابله با توطئه های دشمنان عنوان کرد و شهدا را فرزندان مسجد خواند.

وی تعامل بسیج و کانون فرهنگی و هنری در مساجد را ارزشمند خواند و گفت: باید سعی شود با تعامل نهادهای مختلف برنامه های ارزشمند فرهنگی همچون سه شنبه تکریم و نمایشگاه های فرهنگی برگزار شود.

گفتنی است، مراسم سه شنبه های تکریم در این روستا با برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب به مناسبت ایام هفته دفاع مقدس همراه بود و مسئولان ضمن افتتاح نمایشگاه از پوستر های به نمایش درآمده نیز بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *