زیردریایی غدیر گام بلند جهش تولید

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، زیر دریایی کلاس غدیر با یکصد و بیست تن وزن و ۲۹.۲ متر طول با قابلیت کف نشینی در کف دریا ، نمادی از ذوق، استعداد ، سلیقه و توانمندی جوانان ایرانی است که به رغم تحریم های ظالمانه استکبار علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح طراحی و ساخته شده است.

این مهم که گامی بلند در راستای جشن تولید در قالب اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود موجب اقتدار هرچه بیشتر و عدم وابستگی به کشورهای خارجی را به دنبال دارد.

بومی‌سازی صنعت زیردریایی که مستلزم به‌روز‌رسانی علم و فناوری این صنعت را طلب می‌کند نشانگر عزم و اراده ملی برای عدم وابستگی به بیگانگان است.

این زیردریایی به رغم طول کم خود از کارایی بسیار بالایی برخوردار بوده و قادر است علاوه بر حمل و شلیک اژدر موشک های زیر سطح را نیز حمل کرده و هدف های خود را نابود سازد.

مین ریزی ، خروج غواص و برخورداری از سرعتی معادل ۱۲ گره دریایی از دیگر محاسن طراحی و ساخت این زیردریایی است که از صفر تا صد آن به دست جوانان این آب خاک به انجام رسیده است.

نمایشگاه ملی دفاع مقدس و مقاومت با حضور نیروهای مسلح و ارائه آخرین دستاوردها در محل باغ موزه دفاع مقدس تا نهم مهر ماه جاری دایر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *