روشنای خاطره ها/غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس

میرزایی از افتتاح غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس خبر داد.
«رضا میرزایی» ضمن گرامیداشت ایام دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدا و امام شهدا به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس، به همت حوزه هنری استان مرکزی، غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس با عنوان «روشنای خاطره ها» گرامیداشت یاد و خاطره شهید فرهنگی عباس نجفی ، در اراک افتتاح شد.

رئیس حوزه هنری استان مرکزی با اشاره به اینکه انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری با همکاری چند انتشارات فعال در حوزه دفاع مقدس همزمان با 40سالگی شروع جنگ تحمیلی، غرفه مجازی عرضه کتاب‌های دفاع مقدس با عنوان روشنای خاطره‌ها را راه اندازی کرده است، افزود: از این طریق  بیش از 1000 عنوان کتاب در بخش خاطره‌ها و ادبیات دفاع مقدس به آسانی همراه با تسهیلات ویژه در دسترس عموم مردم قرار خواهد گرفت.

وی دفاع مقدس را برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی دانست و بیان کرد: همه افراد جامعه به ویژه مسئولان و دستگاه های فرهنگی در این زمینه مسئول هستند و باید به هر شکلی که می توانند به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بپردازند.

این مقام مسئول نشر و ترویج ارزشهای انقلاب و  دفاع مقدس را امری ضروری دانست و بیان کرد: این مهم باید با همفکری و همکاری انجام شود چرا که بدون همفکری و هم افزایی و بهره بردن از ظرفیتهای مناسب کارهای میسر نخواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانش به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: در این راستا در مجموعه حوزه هنری سند تحولی در دستور کار قرار گرفته و تاکیدآن بر استفاده از ظرفیت جبهه فرهنگی  انقلاب است.

میرزایی اضافه کرد: مجموعه حوزه هنری استان مرکزی با تمام ظرفیت خود اعم از سخت افزاری و نرم افزاری نسبت به تحقق این امر مهم اهتمام ویژه ای دارد.

وی غرفه مجازی کتاب دفاع مقدس را فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و بیان کرد: امید است همه افراد جامعه نسبت به اطلاع رسانی این رویداد با جامعه هدف خود در جهت تحقق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنند.

ثبت خاطرات شفاهی دوران انقلاب و دفاع مقدس

میرزایی در بخش دیگری از سخنانش گفت: آثار مکتوب تولید شده در حوزه هنری با محوریت خاطرات دوران انقلاب و دفاع مقدس هستند و این مهم به یک نهضت ثبت خاطرات شفاهی تبدیل شده تا نسلهای بعدی نیز بدون تحریف از این موضوعات  بهره مند شوند.

رئیس حوزه هنری استان مرکزی همچنین به ترویج نذر فرهنگی در قالب کتاب نیز اشاره کرد و گفت: کتاب بهترین گزینه برای انجام نذر فرهنگی است.

این مقام مسئول ادامه داد: این مهم نیازمند تبلیغ و اطلاع رسانی است و عموم مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان باید به در این راستا فعال شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *