رضوانی: نمایشگاه اقتدار چهل، مظهر بارز اتحاد ملت ایران بود

آرش رضوانی، مدیر رسانه‌ای نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت گفت: نمایشگاه ملی دستاوردها، بیانگر اقتدار و نبوغ جوانان ایرانی و نمود بارز اتحاد ملت ایران بود به همین خاطر بازنمایی نمایشگاه اقتدار چهل، خارج از توان لنز‌های دوربین بود.

آرش رضوانی در گفت‌وگو با اقتدار چهل در مورد نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت گفت: نمایشگاه اقتدار چهل صرفاً نمایشگاه نظامی نبود. همه وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند تا معنای اتحاد را به گوش ملت ایران برسانند. نمایشگاه اقتدار چهل در زمینه فرهنگی و هنری نیز بسیار قوی بود. از طرفی دیگر، نوجوانان بسیاری برای طراحی بازی‌های رایانه‌ای به نمایشگاه آمده بودند.

مدیر رسانه‌ای نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت در مورد پوشش رسانه‌ای این نمایشگاه اظهار کرد: ما از قبل از آغاز نمایشگاه برای آماده‌سازی زیرساخت‌های رسانه‌ای حاضر شدیم. پوشش این رویداد بزرگ از اهمیت برخوردار بود. ما سعی کردیم هر چه در توان داریم بگذاریم و نمایشگاه اقتدار چهل را به مردم معرفی کنیم. بسیاری از مردم به خاطر شرایط کرونایی نتوانستند در نمایشگاه حاضر شوند و از طریق فضای مجازی از نمایشگاه بازدید کردند. ما در این مدت تلاش کردیم نمایشگاه اقتدار چهل به خانه‌های مردم ببریم و همچنین صدای اقتدار ایران را به گوش جهانیان برسانیم.

وی افزود: ما برای پوشش این برنامه ۴۰ نیرو داشتیم که به صورت مستمر و شبانه‌ روزی کار می‌کردند. این تلاش همتی بود که همکارانم نشان دادند و بار رسانه‌ای نمایشگاه را به دوش کشیدند. به نظرم نمایشگاه ملی دستاوردها، بیانگر اقتدار و نبوغ جوانان ایرانی بود.

این مجری و تهیه‌کننده تلویزیونی با اشاره به موقعیت استراتژیک ایران در غرب آسیا گفت: در این شرایط، هر نمایشگاه، رزمایش و همایشی که اقتدار، استقلال و توانمندی جوانان ما را نشان دهد، گوش‌ها را حساس می‌کند. شاید بسیاری بروز نمی‌دهند اما چشم و گوششان به این مرز و بوم است چرا که می‌خواهند بدانند چه اتفاقی برای کشورشان می‌افتد؟

رضوانی با بیان اینکه «نشان دادن نمایشگاه اقتدار چهل، خارج از توان لنز‌های دوربین بود» تأکید کرد: با این حال اتفاقات خوبی در صدا و سیما، آپارات، اینستاگرام و… افتاد. خبرگزاری‌ها و روزنامه‌های داخلی بازدید خوبی از نمایشگاه داشتند. بعضی رسانه‌های خارجی مثل آناتولی ترکیه، بعضی رسانه‌های روسی و اسپانیایی نیز حضور یافتند.

مدیر رسانه‌ای نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در مورد ضرورت تحریف نشدن روایت هشت سال دفاع مقدس گفت: هنرمندان در نمایشگاه اقتدار چهل، هنر خود را به نمایش گذاشتند. نویسندگان نوشتند و فرماندهان خاطرات خود را بازگو‌ کردند. مسئولین نیز از دستاورد‌های خود سخن به میان آوردند. انتشار و انتقال سینه به سینه مفاهیم دفاع مقدس به پرورش ذهن کسانی که جنگ را تجربه نکردند، کمک می‌کند. این خاطرات باید طوری زنده شود تا جوانان بتوانند آن را لمس کنند.

رضوانی در پایان تأکید کرد: در بازنمایی نمایشگاه اقتدار چهل، نه کم گفتیم و نه زیاد. نه اغراق کردیم و نه تحریف. بعضی‌ خبررسانی‌ها ممکن است مردم را بدبین کند. ما با مردم صادقیم و رسالت رسانه خود را رعایت می‌کنیم. پوشش رسانه‌ای نمایشگاه اقتدار چهل، فقط بازنمایی واقعیت موجود بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *