رسانه‌های قزوین در تبین ارزش‌های دفاع مقدس اهتمام بیشتری داشته باشند

قزوین- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: رسانه‌ها در تبیین دستاوردها و ارزش‌های دوران دفاع مقدس نقش بسیار موثری می‌توانند ایفا کنند و باید در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.

به گزارش ایرنا، محمدحسین اسماعیلی روز شنبه در نشست صمیمی با رزمندگان اهل رسانه‌ استان قزوین که به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین برگزار شد، افزود: رسانه‌ها از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون در تمامی عرصه‌های نظام نقش خود را به‌خوبی ایفا کرده‌اند و در دوران جنگ تحمیلی نیز نقش بسزایی در انتقال فرهنگ دفاع مقدس برعهده داشته و امروز هم به‌عنوان زبان گویای آن دوران محسوب می‌شوند.

وی اظهار داشت: ما در دوران کنونی باید در جهت ترویج فرهنگ دفاع مقدس در سطوح داخلی و خارجی برنامه‌ریزی‌های جامعی داشته باشیم و در این حوزه نقش رسانه، بسیار با اهمیت و دارای جایگاه ویژه‌ای است.

این مسوول فرهنگی تصریح کرد: دشمنان انقلاب با استفاده از ابزارهای مختلف در جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی، سعی دارند آرمان‌ها، ارزش‌ها و ارکان انقلاب و نظام را به انحای مختلف با ایجاد شبهات گوناگون زیر سوال ببرند.

وی اضافه کرد: باید بکوشیم نسل جوان و نوجوان ما که نه انقلاب را دیده و نه دفاع مقدس را درک کردند دچار این شبهات و تحریفات نشوند،  همان چیزی که مقام معظم رهبری از آن به عنوان خط تحریف نام بردند.

اسماعیلی گفت: اگر ما بتوانیم بر این حوزه تحریف غلبه کنیم بر تحریم نیز غلبه خواهیم کرد بنابراین باید هوشیار و آگاه باشیم و خود را به سلاح‌های روز در حوزه رسانه‌ای و تبلیغی مجهز کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: دنیای امروز دنیای ارتباطات و رسانه است و فضای مجازی در حقیقت به فضای حقیقی تبدیل شده است بنابراین ما باید با حضور قوی و فعالانه در حوزه رسانه و فضای مجازی بتوانیم در این راستا گام‌های موثری را برداریم.

وی خاطرنشان کرد: اصحاب رسانه همواره با مسوولان و ارکان نظام همراه و همدل بوده‌ و همراهی‌های بسیار خوبی داشته‌اند و مطمئنا از این به بعد نیز این همراهی‌ها باید بیشتر و بیشتر شود زیرا وظایف و مسوولیتی که بر عهده اصحاب رسانه قرار دارد در این حوزه بسیار سنگین است.

اسماعیلی افزود: ما نیز در کنار اصحاب رسانه و در خدمت آنان هستیم تا با بهره‌گیری از تجربیات ارزنده پیشکسوتان عزیز که هم در رسانه فعالیت کرده‌اند و هم از پیشکسوتان دفاع مقدس هستند، بتوانیم در این زمینه برنامه‌ریزی‌های جامع‌تر و دقیق‌تری داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *