رئیس فدراسیون ورزش های همگانی: شهدا قهرمانان عرصه اخلاق هستند/ با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، آینده کشور بیمه می شود

افشین مولایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با حضور در غرفه مشترک وزارت ورزش و بسیج ورزشکاران در نمایشگاه گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس گفت نیروهای نظامی ما برای انجام وظایف سازمانی خود نیاز به آمادگی جسمی و روحی دارند و تنها رشته ای که می تواند این آمادگی جسمی و روحی را فراهم کند، رشته ورزش های همگانی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج ورزشکاران، ظهر امروز افشین مولایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در نمایشگاه گرامیدات چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس حضور یافت و از غرفه مشترک وزارت ورزش و جوانان و سازمان بسیج ورزشکاران بازدید کرد.

مولایی درباره تاثیر ورزش همگانی در دفاع مقدس گفت: «نیروهای نظامی ما برای انجام وظایف سازمانی خود نیاز به آمادگی جسمی و روحی دارند و تنها رشته ای که می تواند این آمادگی جسمی و روحی را فراهم کند، رشته ورزش های همگانی است. با توجه به گسترش شهرنشینی و استفاده مفرط از تکنولوژی، سبک زندگی مردم تغییر و به تدریج به سمت زندگی غیرفعال حرکت کرده است که باعث شیوع کم تحرکی در سطح ملی شده است. این آمار به 56% در سطح ملی رسیده که بانوان به 64% از این آمار وضعیت بدتری دارند. طبیعتا اگر بخواهیم در دفاع مقدس های آینده، عرصه های اقتصادی، فرهنگی و تندرستی کشور را برای جهش بزرگی آماده کنیم، هیچ راهی جز اصلاح سبک زندگی مردم نداریم و وارد کردن ورزش در زندگی مردم نداریم. سرمایه گذاری  در توسعه  ورزش همگانی صرفا در ورزش خروجی ندارد، بلکه به بهره وری نیروی کار، کاهش بیماری های غیر واگیر، بهره وری هوش دانش آموزان و … خواهیم رسید. بنابراین سرمایه گذاری در ورزش همگانی برای رشد توسعه پایدار کشور، امر بسیار حیاتی است. در گذشته کارهی مهمی صورت گرفته اما با تغییر سبک زندگی مردم باید روش ها نیز تغییر کند تا نتایج آن را به صورت ملموس تر مشاهده کنیم. امیدوار هستیم مدیران کشور به توسعه ورزش همگانی توجه لازم را مبذول دارند.»

وی درباره پاسداشت یاد شهدا در ورزش نیز گفت: «در ورزش مفاهیم ارزشمند زیادی همچون ایثار، گذشت، فداکاری، نظم و … را داریم. شهدا به عنوان به عنوان  قهرمانان عرصه اخلاق و معنویت با فدا کردن جان خود در دفاع  از ارزش ها و خاک وطن، درس بزرگی به ما دادند. هر ورزشکاری با مطالعه زندگی شهدا پی میبرد که بهترین های این مملکت برای حفظ خاک و ناموس این مملکت به شهادت رسیدند. ما باید با تلاش مضاعف در رسیدن به موفقیت در عرصه های مختلف، خون شهدا را پاس داریم.»

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی درباره برگزاری چنین نمایشگاه هایی افزود: «هر اقدامی که به تجدید خاطره رشادت های شهدا و تاکید فرهنگ شهادت منجر شود، اقدام ارزشمندی است. این نمایشگاه، فضای جهاد و شهادت را در کشور توسعه می دهد. اگر کشوری با فرهنگ جهاد و شهادت آشنا باشد، از هر آفت درونی و بیرونی ایمن خواهد بود. ما با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت آینده ایران را بیمه خواهیم کرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *