دکتر قالیباف و سردار باقری از نقاشی‌های حماسه گیلان غرب بازدید کردند

رئیس مجلس شورای اسلامی و فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر گردشگری از سه نقاشی حماسه گیلان غرب واقع در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت بازدید کردند.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت، رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد باقر قالیباف و سردار محمد حسین باقری و وزیر گردشگری، علی اصغر مونسان به همراه امیران و فرماندهان ارتش و سپاه پاسداران در مراسم افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای ملی دفاع مقدس و مقاومت، از سه نقاشی‌ حماسه‌ی گیلان غرب بازدید کردند.

این نقاشی‌ها متعلق به سه نقطه عطف از تاریخ دفاع مقدس مردم کرد در حفظ سرزمین ایران است. منطقه استراتژیک گیلان غرب در دوران ۸ سال دفاع مقدس توانست لقب دومین شهر مقاوم کشور را به خود اختصاص دهد.

این نقاشی‌ها که توسط استاد غلامعلی طاهری در سال ۹۸ تصویر شده است، تصاویری از عملیات‌های دفاع مقدس در منطقه غرب کشور بود.

اولین نقاشی به عملیات مطلع الفجر که یکی از بزرگترین عملیات‌های صورت گرفته در این منطقه بود تعلق داشت.

نقاشی دوم به حماسه آفرینی رزمندگان هوانیروز می پرداخت که از پادگان ابوذر به پرواز درآمده و منطقه وسیعی از شمال استان ایلام تا دشت ذهاب را پوشش می‌دادند. این نقاشی به‌طور مشخص به حماسه آفرینی رزمندگان در تنگ حاجیان است که شهر گیلان غرب در دور نمای سمت چپ آن دیده می‌‍شود.

نقاشی سوم نیز مربوط به صحنه مقاومت مردم گیلان غرب در هجوم سراسری دشمن در روز 7 مهرماه 1359 است که مانع از ورود و تجاوز دشمن به شهر شد.

نمایشگاه ملی دست‌آوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *