دفاع مقدس بهترین الگوی جنگ اقتصادی در برابر دشمن است

حجت الاسلام گواهی با بیان اینکه فرماندهان در جنگ تحمیلی با دست خالی در مقابل دشمن ایستادند و حتی یک وجب از خاک کشور را واگذار نکردند، گفت: دفاع مقدس بهترین الگوی جنگ اقتصادی در برابر دشمن است.
حجت الاسلام عبدالعی گواهی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد چهل سالگی دفاع مقدس گفت: کلمه چهل و اربعین کلمه مقدسی است. اربعین کلمه ای است که بسیار ارزشمند است و روایت شده است اگر کسی چهل روز کار خوبی را انجام دهد، این رفتار در او ماندگار می شود.

معاون تربیت و آموزش دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس را پیش رو داریم. انسان نیز در چهل سالگی نبوغ پیدا می کند. چهل سالگی نشان می دهد که دفاع مقدس در چهل سال گذشته آغاز شده است و جنگ بر علیه کشور ما تحمیل شد و مردم با دفاع جانانه خود توانستند این دفاع را مقدس کنند و حتی یک وجب از خاک ایران اسلامی را به دشمن واگذار نکردند؛ به همین جهت این دفاع، دفاع مقدس نام دارد.

حجت الاسلام گواهی ادامه داد: دشمن در این جنگ اراضی ای را که از ما گرفته بود، مهران، اهواز و خرمشهر در اختیار آنها بود اما به فضل الهی تمام تهاجمات به فرصتی مفید برای ما تبدیل شد و تمامی اراضی که از ما غصب شده بود به کشور بازگشت.

وی اظهار کرد: این دفاع از آن جهت دفاع مقدس است که اجازه ندادیم مسیر حرکت انقلاب عوض شود و این حرکت را امام، رهبری و امت، وفاداری و مردم در صحنه حضور یافتند و با تمام وجود و قوا در مقابل آنها ایستادگی کردند.

وی در مورد مهمترین ویژگی کاربردی دفاع مقدس در جامعه امروز اظهار کرد: مهمترین الگو از دفاع مقدس برای مسئولان در جامعه امروز استفاده از دفاع مقدس در مسایل اقتصادی است یعنی ما تا دیروز در جبهه جنگ تحمیلی فعالیت می کردیم، امروز جنگ اقتصادی در پیش داریم، در جنگ اقتصادی بهترین چیزی را که می توانیم به عنوان الگو به کار ببریم و از آن استفاده کنیم، این است که بدانیم ما با دست خالی در مقابل 50 کشور جهان ایستادیم؛ این بهترین و شایسته ترین الگو برای مسئولان ما است که به سراغ فرماندهان جنگ بروند و قرارگاه اقتصادی تشکیل دهند و رمز و راز دفاع مقدس را بازگویی کنند و از فرماندهان الگو بگیرند که چگونه با دست خالی توانستید در مقابل دشمنی که یال و کوپال بزرگی برای خود ایجاد کرده بود، ایستادگی کنند.

وی گفت: مهمترین مولفه راهگشای مسایل اقتصادی امروز کشور الگو گرفتن از دفاع مقدس است؛ این الگو بسیار پاک، شایسته و مثمرثمر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *