دستاوردهای وزارت دفاع بیانگر عزم و اقتدار ملی

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، برپایی نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت در گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیانگر گوشه‌ای از همت و تلاش جوانان صنعت دفاعی وزارت دفاع به عنوان عظم و اقتدار ملی است.

ارائه جدیدترین راکت‌های توپخانه‌ای، ضدزره، دوش پرتاب، موشک های مختلف با کارایی و بردهای متفاوت ، تسلیحات سبک و سنگین و طراحی و ساخت سلاح های تک تیرانداز و تهاجمی از جمله توانمندی های این مرز و بوم و نشانه خودکفایی ایران اسلامی در امر تولید در زمینه صنعت دفاعی است.

طراحی و ساخت انواع پهپاد و هواپیماهای خاص برای عملیات های ویژه با استفاده از جدیدترین فناوری و تکنولوژی و مواد کامپوزیت در قالب طرح های دو نفره و تک نفره با قابلیت کنترل توسط هر دو خلبان از دیگر دستاوردهای وزارت دفاع است.

ساخت هواپیماهای تک موتوره، ملخ دار با سرعت های متفاوت و قابلیت حمل مسافر به صورت ویژه، عکاسی و فیلمبرداری و نیز از طرفی طراحی و تولید انواع مهمات سبک و سنگین از دیگر نشانه‌های توانمندی جوانان با استعداد ایران در حوزه دفاعی است.

طراحی ، ساخت و تولید انواع دوچرخه و موتوسیکلت های برقی با فناوری جدید، دفاع الکترونیک شامل ساخت انواع رادار، جهت یاب و مکان یاب ، بی سیم زیر آب مخصوص غواصان و انواع سلاح های دریایی نماد اقتصاد مقاومتی و اقتدار ملت ایران است.

شناورهای زیرسطحی سبک و نیمه سنگین، ناوشکن، شناورهای تندرو و موشک انداز نیز نمایش کوچکی از عظم و اراده ملی ایران است .

ساخت تجهیزات فضایی ، ماهواره‌ای، ایستگاههای زمینی، سامانه برج مراقبت پرواز فرودگاهی، انواع بیسیم زیر آبی، خشکی ، خودرویی و تولید انواع باتری های صنعتی لیتیومی و غیره توسط سازمان توسعه منابع انرژی از دیگر دستاوردهای وزارت دفاع است.

طراحی و ساخت انواع دستگاه های ایکس ری، کنترل و تردد ویژه انواع خودروهای سنگین و سبک نیز از دیگر دستاوردهای به نمایش گذاشته شده وزارت دفاع در این نمایشگاه است.

ساخت انواع دستگاههای پدافند شیمیایی، هسته‌ای و میکروبی کیت جامع آشکارساز عوامل شیمیایی و دستگاه استریل uv از جمله تولیدات سازمان صنایع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

تولیدجلیقه ضد گلوله سبک تر از نوع خارجی، شناور بدون سرنشین، سیستم عمقی و موقعیت‌یاب اسکن بستر دریا نیز توسط سازمان نقشه برداری وزارت دفاع از دیگر دستاوردهای صنعت دفاعی توسط وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است.

نمایشگاه ملی دستاوردهای ملی دفاع مقدس و مقاومت با ارائه جدیدترین تجهیزات و سلاح های دفاعی توسط وزارت دفاع و دیگر نیروهای مسلح در محل باغ موزه دفاع مقدس تا نهم مهر ماه سال جاری جهت بازدید علاقه مندان برپا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *