گذری در «محله حاج قاسم» نمایشگاه اقتدار چهل

محله حاج قاسم سلیمانی با معماری اسلامی – ایرانی در نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت اختراعات جوانان بسیجی را به نمایش گذاشت.

به گزارش ستاد مرکزی نمایشگاه ملی اقتدار چهل، نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت شمشین روز کاری خود را آغاز کرد. غرفه «محله شهید حاج قاسم سلیمانی» با چیدمان متفاوت برگرفته از الگوی معماری اسلامی ـ ایرانی یکی از بخش های جذاب این نمایشگاه است که برای قشرها و گروه های مختلف سنی برنامه دارد.

در این غرفه اختراعات جوانان بسیجی به نمایش گذاشته شده است. پهپاد، کانترهای مربوط به درمان ناباوری، دستگاه اتوماتیک بازیافت سی دی، دستگاه تشخیص دهنده نشت گاز و… از جمله این اختراعات است.

در غرفه حاج قاسم نشست‌های اندیشه‌ای دانشجویی با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاه با موضوعات دفاع مقدس و انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. جلسات قرآنی حلقه صالحین  نیز از دیگر نشست‌های فکری است که در این غرفه برپاشده است.

به نمایش گذاشتن تجهیزاتی از مرکز تلفن و مخابرات سپاه در جنگ هشت ساله نیز از دیگر بخش های این محله است.

گوشه دیگری از غرفه حاج قاسم ماسک تولید می‌شود. این تولیدی کوچک نمونه‌ای از کارگاه بزرگ تولید ماسک  است.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 11 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات و اخبار بیشتر درباره  این نمایشگاه می تواند به تارنمای eghtedar40.ir مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *