خلبانان عملیات «کمان ۹۹» در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تجلیل می‌شوند

نشست تخصصی عملیات «کمان ۹۹» همراه با تجلیل از خلبان حاضر در این عملیات، فردا یک مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برگزار خواهد شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت، این نشست در راستای برنامه های ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس است که همزمان با سالروز این عملیات برگزار می‌شود.

در این نشست علاوه بر بررسی عملکرد و طرح‌ریزی عملیات «کمان ۹۹» به صورت تخصصی، از خلبانان حاضر در این عملیات تقدیر و تجلیل به عمل می‌آید.

نشست تخصصی عملیات «کمان ۹۹»، سه‌شنبه یکم مهر از ساعت ۹ صبح در سالن جلسات قصر شیرین موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می‌شود.

عملیات «کمان ۹۹» یا «۱۴۰فروندی»، دوّمین عملیات هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برعلیه عراق است که سحرگاه  اول مهرماه ۱۳۵۹ انجام شد. این عملیات به تلافی حمله عراق در ۳۱شهریورماه طرح‌ریزی و اجرا  گردید.

در این عملیات بیش از ۲۰۰فروند هواپیمای جنگنده حضور داشتند که ۱۴۰ فروند از این تعداد از مرز ایران خارج و وارد مرز عراق شد و اکثر پایگاه‌های نظامی و حیاتی عراق را مورد هدف قرار دادند. شدّت این حملات به حدّی بود که برخی از پایگاه‌های هوایی عراق تا دوماه غیرعملیاتی بود.

نمایشگاه ملی دست آوردهای دفاع مقدس و مقاومت نیز با عنوان «اقتدار40» و با شعار محوری «ما قوی هستیم» به مناسبت چهلمین سالگرد حماسه دفاع مقدس، از 2 تا 9 مهر در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برپا است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *