حمل و نقل جاده ای پشتیبان جبهه های جنگ در دوران دفاع مقدس بود

معاون سابق حمل و نقل در وزارت راه و ترابری، حمل و نقل جاده ای را پشتیبان جبهه هتی جنگ در دوران  خطاب کرد و گفت: جایگاه فعالان عرصه حمل و نقل در دوران دفاع مقدس را بزرگ بدانیم.

به  گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مهدی کرباسیان معاون حمل و نقل وزارت راه و ترابری در دوران دفاع مقدس در همایش عملکرد وزارت راه وشهرسازی در دوران دفاع مقدس با بیان اینکه رانندگان اتوبوس یکی از مهم‌ترین عناصر در دوران دفاع مقدس به شمار می رفتند، گفت:  رانندگان در آن دوران یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر از مساحت  کشور را طی کرده و اقدام به جابجایی مسافران، زائران، رزمندگان و ایثارگران می کردند.
وی افزود: رانندگان  در دوران دفاع مقدس بیشترین نقش را در حوزه جابه جایی رزمندگان داشتند  و از سوی دیگر در بخش راهسازی و مهندسی با همت  مهندسان توانستند مسیرهای بسیار زیادی را ایجاد کنند.
معاون حمل ونقل در دوران دفاع مقدس اظهار کرد:  تمامی رانندگان اتوبوس و کامیون ها  با جان و دل در آن دوران فعالیت می‌کردند و با وجود آنکه  در آن دوران امکانات بسیار کم بود و  از لحاظ تامین  قطعه و لاستیک مشکلات بسیار زیادی وجود داشت  اما رانندگان با تمام  توان خود اقدام به جابجایی مسافران و مردم و کالا می کردند.
کرباسیان تصریح کرد:  در آن زمان علاوه بر  جابجایی های مسافر در حوزه جابه جایی کالا اقدامات موثر انجام شد و باهمکاری تمامی دستگاه ها از جمله راه آهن  توانستیم نیاز مردم به کالاها را هم تامین کنیم.
معاون سابق حمل ونقل وزارت راه و ترابری با اشاره به اینکه در  در حوزه حمل و نقل کالا دو کار اساسی صورت گرفت افزود: با توجه به نیاز مردم و همّت حکومت اسلامی اکثر نیازها در حوزه واردات و جابجایی کالاها از جمله علوفه دامی و محصولات کشاورزی از تمامی بنادر با همت رانندگان و کامیونداران انجام شد.

کرباسیان یادآور شد: در آن دوران  با وجود آن که نزدیک شدن به بندر خرمشهر بسیار دشوار بود اما با همت رانندگان و فرمان تاریخی امام خمینی در روز بیست و ششم آذر ماه حمل و نقل کالا توسط رانندگان از  بنادر امام خمینی  و بندر خرمشهر  صورت گرفت.

معاون حمل و نقل  از بخش حمل و نقل به عنوان پشتیبانان دوران دفاع مقدس یاد کرد و گفت:  رزمندگان و ایثارگران نیز سرمایه های کشور هستند و با اقدامات و جانفشانی های که انجام دادند باعث عزت و سربلندی کشور شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *