حضور قوه قضاییه در دفاع مقدس باید برای آیندگان به طور مستند ثبت و ضبط شود

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری گفت: شاید تصور مردم این باشد که در دفاع مقدس قوه قضاییه حضور جدی نداشت اما نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در قوه قضاییه نشان می‌دهد این قوه در حوزه پشتیبانی و حضور در جنگ تحمیلی ارزش آفرین بوده است و این موضوع باید به شکل مستند برای آیندگان ثبت و ضبط شود.

خبرگزاری میزان – در ششمین روز از نمایشگاه دفاع مقدس در قوه قضاییه محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری امروز در این نمایشگاه حضور یافت و از غرفه‌های این نمایشگاه بازدید کرد.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در زنده نگه داشتن یاد و خاطرات دوران جنگ تحمیلی گفت: نمایشگاه دفاع مقدس قوه قضاییه از اقدامات ارزشمندی است که برای اولین بار شکل می‌گیرد که جا دارد از دست اندرکاران قوه قضاییه برای شکل گیری این نمایشگاه تشکر کنیم.

عباسی افزود: باید با نگاهی عالمانه و خردمندانه برای ارزش‌های دفاع مقدس گام برداریم و نمایشگاه مقدس قوه قضاییه نشان دهنده این دیدگاه است.

وی گفت: شاید تصور مردم این باشد که در دفاع مقدس قوه قضاییه حضور جدی نداشت اما نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس در قوه قضاییه نشان می‌دهد این قوه در حوزه پشتیبانی و حضور در جنگ تحمیلی ارزش آفرین بوده است.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری گفت: حضور قوه قضاییه در دوران دفاع مقدس باید به شکل مستند برای آیندگان ثبت و ضبط شود و در اختیار نسل‌های دیگر قرار بگیرد.

وی به حضور خود در جبهه های جنگ حق علیه باطل اشاره کرد و گفت: من در دوران دانشجویی در دانشگاه علوم قضایی در مقطع کارشناسی تحصیل می‌کردم و سه بار به جبهه رفتم و در سه عملیات شرکت کردم بازدید من از این نمایشگاه یاد آن روزها را برای من زنده کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *